Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Zoran Terzić: Wierzę, że przed nikim nie będziemy czuć strachu

Zoran Terzić: Wierzę, że przed nikim nie będziemy czuć strachu

fot. FIVB

Już niebawem rozpoczną się zmagania w ramach Final Six World Grand Prix. Mistrzynie Europy, które rundę eliminacyjną zakończyły na trzeciej lokacie, nie ukrywają, iż mają ochotę na zajęcie wyższego miejsca w samych finałach.

Serbki rundę eliminacyjną World Grand Prix zakończyły na 3. miejscu, lecz miały duże szanse na fotel lidera. Ostatecznie plany pokrzyżowały im Chinki, pokonując je w tie-breaku. Trener Zoran Terzić jednak nawet pomimo tego faktu może mieć wiele powodów do radości, bowiem jego podopieczne prezentują wysoką formę. – Z całą pewnością mogę być zadowolony z wyniku, jaki osiągnęliśmy dotychczas w World Grand Prix. Nasz cel został zrealizowany: awansowaliśmy do Final Six w bardzo przekonującym stylu, bez większych problemów. Graliśmy poprawnie, mecze te przyniosły nam wiele dobrego – tłumaczył Serb, nie kryjąc jednak, że nie wszystko funkcjonuje w jego zespole perfekcyjnie i pozostało jeszcze kilka elementów, które należy poprawić. – Przede wszystkim wierzę, że wszyscy będziemy sobie ufać, że przed nikim nie będziemy czuć strachu – kontynuował. Według niego Final Six World Grand Prix jest jednym z najbardziej prestiżowych turniejów i wszystkim zależy na tym, by osiągnąć jak najlepszy rezultat. Jemu również na tym zależy, tym bardziej że po powrocie z Japonii zostanie tylko tydzień na przygotowanie się do mistrzostw Europy. – Nasza taktyka będzie zależeć od tego, jak będą spisywać się poszczególne zawodniczki oraz od wyników. Na bieżąco będę decydować, kto zagra, a kto nie. Jeśli moje siatkarki będą zdrowe, będą ciężko trenować, to pokażą swoją piękną siatkówkę.

Trener Terzić bardzo optymistycznie wypowiadał się też w kwestii tego, na co stać jego drużynę w finałach. Zauważył bowiem, że z pewnością stać ją na zakończenie turnieju na wyższym miejscu niż zajęte podczas rundy eliminacyjnej. – Chcemy wygrać turniej. Spróbujemy osiągnąć jak najlepszy wynik, ale wszystko zweryfikuje boisko. Czeka nas pięć trudnych meczów w przeciągu pięciu dni, a następnie zaczniemy przygotowania do mistrzostw Europy. Maja Ognjenović potwierdziła jego słowa, podkreślając, że forma zespołu wciąż rośnie. – Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Co prawda poziom rywalizacji jest wysoki, a my rozpoczniemy finały od strać przeciwko Chinkom i Amerykankom, ale jestem dobrej myśli, bowiem jeśli zagramy naprawdę dobrze, to jesteśmy w stanie je pokonać. Te dwa zwycięstwa wiele by nam dały, pozwoliłyby myśleć o medalu. Wszyscy mamy nadzieję na jak najlepszy wynik.

źródło: inf. własna, sportske.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved