Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Reprezentantka Kuby zakończyła karierę

Reprezentantka Kuby zakończyła karierę

fot. archiwum

Jedna z najbardziej znanych kubańskich siatkarek w wieku trzydziestu dwóch lat postanowiła zakończyć swoją zawodniczą karierę. Yaima Ortíz, bo o niej mowa, ma na swoim koncie między innymi brązowy medal olimpijski wywalczony w 2004 roku.

Yaima Ortíz urodziła się w 1981 roku i występowała na pozycji przyjmującej. Jest ona nie tylko jedną z najlepszych i najbardziej znanych kubańskich siatkarek, ale także jedną z najlepszych na swej pozycji na świecie. Tym większe zatem musiało być rozczarowanie kibiców, gdy dowiedzieli się, że postanowiła ona zawiesić buty na kołku.

Ortíz w przeciągu swojej kariery grała w wielu klubach, takich jak: Ciudad Hawana, Dynamo Jantar, Urałoczka, Omniczka Omsk, Igtisadczi Baku, Dynamo Moskwa czy turecki Sariyer Municipality, w którym spędziła ostatni sezon. Ma ona na swoim koncie także wiele trofeów – wraz z teamem z Baku wywalczyła brązowy medal ligi azerskiej, a z moskiewską ekipą tytuł wicemistrza Rosji. Ponadto może poszczycić się brązowym medalem olimpijskim zdobytym podczas igrzysk w Atenach, srebrnym World Grand Prix z 2008 roku oraz dwoma, srebrnym i brązowym, wywalczonymi podczas igrzysk panamerykańskich w 2003 i 2007 roku.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved