Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mariusz Bujek podjął kolejne wyzwanie

Mariusz Bujek podjął kolejne wyzwanie

fot. archiwum

Trener, który w minionym sezonie szturmował z Jedynką Aleksandrów Łódzki bramy ekstraklasy, w przyszłym sezonie będzie pracował w Szwecji. Mariusz Bujek, bo o nim mowa, poprowadzi Engelholms Volley, zespół wicemistrza kraju.

Po tym, jak władze Jedynki Aleksandrów Łódzki ogłosiły, że zespół seniorski nie przystąpi do rozgrywek ligowych, wszelki słuch o szkoleniowcu i większości jego zawodniczek zaginął. Okazuje się, że Mariusz Bujek z centralnej Polski przeniósł się do Szwecji, gdzie od poniedziałku przygotowuje wicemistrzynie kraju, Engelholms Volley. – Praca w tym klubie jest dla mnie sporym wyzwaniem, ale wiary i optymizmu nie brakuje. Wierzę, że sobie poradzę, tak jak miało to miejsce, gdy prowadziłem wcześniejsze zespoły – mówi nowy szkoleniowiec wicemistrzyń Szwecji.

Engelholms Volley dwukrotnie sięgał po mistrzostwo kraju. W zeszłym sezonie drużyna dołożyła do kolekcji srebrny medal. – Rozgrywki ligowe w Szwecji są na zupełnie innym poziomie niż u nas w Polsce – tłumaczy Mariusz Bujek. – Drużyna jest zupełnie amatorska. Jedynie trzy z osiemnastu zawodniczek, którymi dysponuję, mają podpisane kontrakty. Ale to ich nie dyskwalifikuje, bo po tym, co widziałem na treningach, ambicji i woli walki im nie brakuje. Drugi raz w swojej karierze spotykam się z tak pracowitą i zaangażowaną drużyną. Kilka lat temu też taką miałem, prowadząc Chemika Police – dodaje trener.

– Bardzo chciałbym się w Szwecji pokazać. Zależy mi na tym, aby pracując tutaj, osiągnąć dobry wynik – mówi szkoleniowiec. Okazuje się, że z przyjściem Bujka do Engelholms Volley duże nadzieje wiążą też władze klubu. – W naszym kraju brakuje trenerów wysokiej klasy. Mariusz Bujek w pełni spełnia nasze kryteria i wierzymy, że jego osoba pomoże spełnić nasze wysokie ambicje i w dużym stopniu przyczyni się do rozwoju drużyny. To trener, który w karierze osiągał sukcesy. Liczymy, że i tak będzie tym razem – czytamy w oświadczeniu sterników wicemistrza Szwecji.Engelholms Volley w przerwie wakacyjnej został mocno przebudowany. W porównaniu do zeszłego sezonu w klubie zostało sześć siatkarek. – Tak naprawdę dopiero się poznajemy. Przygotowania ruszyły kilka dni temu, a liga startuje już 13 października. Czasu jest niewiele, a sporo pracy do wykonania – mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki Mariusz Bujek. Okazuje się, że były szkoleniowiec Jedynki Aleksandrów Łódzki to nie jedyny polski akcent w ekipie wicemistrzyń Szwecji. W tym tygodniu kontrakt z klubem podpisały występujące w Wieżycy 2011 Stężyca Marzena Wilczyńska i Barbara Kubieniec. Informację tę potwierdził Radosław Rybak, menadżer siatkarek.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved