Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Hanna Polak: Sparta będzie pozytywnie odmieniona

Hanna Polak: Sparta będzie pozytywnie odmieniona

fot. archiwum

Siatkarki MUKS-u Sparty Warszawa przygotowują się do sezonu na obozie w Łodzi. O planach na nowy sezon gry na zapleczu ORLEN Ligi opowiedziała prezes warszawskiego klubu, pani Hanna Polak. Plany spartanek są bardzo ambitne.

Poprzedni sezon był nieudany pod względem sportowym. Jakie plany ma Sparta w kolejnej edycji rozgrywek?

Hanna Polak: – Faktycznie, ostatni rok był dla nas kiepski, wynieśliśmy z niego jednak niemałą lekcję. W nowym sezonie Sparta będzie pozytywnie odmieniona. Poczyniliśmy kilka wzmocnień, nad kolejnymi jeszcze pracujemy. Staramy się również, aby z roku na rok organizacja klubu funkcjonowała coraz bardziej profesjonalnie.

Wspomniała pani o wzmocnieniach. Klub nie chce na razie zdradzać personaliów poszczególnych zawodniczek, więc zapytam ogólnikowo: jaka to będzie drużyna?– Gdybym miała określić naszą odmienioną ekipę jednym przymiotnikiem, powiedziałabym, że będzie ambitna. Jestem przekonana, że dziewczynom nie zabraknie motywacji do walki o każdą piłkę, każdego seta i każdy mecz.

Doszło również do roszad w sztabie szkoleniowym…

-Tak, doszło do małych zmian. Pierwszym trenerem drużyny seniorskiej, jak również juniorskiej, nadal będzie Jacek Pasiński, asystował mu zaś będzie Dawid Michor. Kadetki poprowadzi Robert Komornicki. Nadal poszukujemy statystyka i fizjoterapeuty.

Wygląda na to, że pierwsza liga będzie w tym roku słabsza niż wcześniej. Jaki plan minimum zostanie postawiony przed trenerem Pasińskim?

– Absolutnym minimum jest zajęcie miejsca w pierwszej czwórce zmagań, jednak apetyty są jeszcze większe.

Co zmieni się w samej organizacji klubu?

– Jak wspomniałam już wcześniej, krok po kroku dążymy do maksymalnej profesjonalizacji naszych działań. Zdecydowaliśmy się zatrudnić osobę odpowiedzialną za działania marketingowe, codziennie pracujemy też nad poprawieniem tego, co robimy. Powoli pojawiają się pomysły, by dążyć do przekształcenia klubu w spółkę akcyjną, a więc – co tu dużo mówić – dzieje się!

Nie są tajemnicą problemy finansowe w części klubów. Jak pod tym względem wygląda sytuacja Sparty?

– Nasza kondycja finansowa jest stabilna, nie możemy się na nią uskarżać. Oczywiście, prowadzimy jeszcze rozmowy z potencjalnymi sponsorami, niemniej nasza sytuacja jest w chwili obecnej bezpieczna.

 

źródło: spartawarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved