Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dąbrowianki sprawdzały swoją formę przed sezonem

Dąbrowianki sprawdzały swoją formę przed sezonem

fot. archiwum

W czwartek i piątek dąbrowianki rozegrały pierwsze mecze kontrolne (zamknięte dla publiczności) w okresie przygotowawczym. Ich przeciwniczkami były reprezentantki Białorusi oraz drużyna z rosyjskiej Superligi.

W Polsce na zgrupowaniu przebywają reprezentantki Białorusi, które przygotowując się do występu we wrześniowych mistrzostwach Europy, rozegrają w sumie kilka sparingów. W czwartek w Gliwicach podopieczne Wiktora Gonczarowa zmierzyły się z zespołem z Dąbrowy Górniczej. Pokazały się z dobrej strony i wygrały jedną partię.

W piątek hala „Centrum” gościła wicemistrzynie Polski – Tauron MKS oraz rosyjski Fakieł Nowyj Urengoj, który poprzedni sezon Superligi zakończył na fazie ćwierćfinałów. Choć był to tylko mecz kontrolny, to emocji, tak samo jak efektownych akcji, nie brakowało.

W obu spotkaniach sztab szkoleniowy rotował składem, na boisku pojawiły się wszystkie siatkarki – Marina Katić, Anna Kaczmar, Natalia Guadalupe Brussa, Katarzyna Zaroślińska, Eleonora Dziękiewicz, Aleksandra Liniarska, Sassa, Elżbieta Skowrońska, Joanna Staniucha-Szczurek, Katarzyna Urban oraz Krystyna Strasz. Szansę gry otrzymała również utalentowana młoda środkowa Bożena Wylężek, która zaprezentowała się bardzo dobrze.

– Sparingi mają na celu zgrywanie się drużyny, takie było założenie tych meczów. Występowaliśmy w różnych ustawieniach. Pomalutku, pomalutku wszystko idzie w dobrym kierunku – przyznał trener Leszek Rus.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Reprezentacja Białorusi 3:1
(25:23, 25:21, 21:25, 25:21)

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Fakieł Nowyj Urengoj 2:2
(18:25, 25:21, 25:20, 19:25)

 źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved