Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Carolina Costagrande: To wspomnienie jest częścią mnie

Carolina Costagrande: To wspomnienie jest częścią mnie

fot. archiwum

Trzydziestotrzyletnia Carolina Costagrande, choć urodziła się w Argentynie, gra we włoskiej reprezentacji. - Argentyna to moje miejsce, ale to Włochy dały mi możliwość rozwoju swojej kariery - mówi, dodając, że gra wciąż przynosi jej wiele radości.

W kadrze prowadzonej przez Marco Mencarelliego Carolina Costagrande jest jedną z najstarszych i najbardziej doświadczonych zawodniczek. – Jestem bardzo zmotywowana i gram z wielką radością. To normalne, że na mnie spoczywa większa odpowiedzialność, w końcu mamy młody skład – mówiła z uśmiechem, podkreślając, iż choć w reprezentacji gra wiele młodych siatkarek, to potencjał w nich jest bardzo duży. – Do kolejnych igrzysk bardzo się rozwiną i niczego nie będzie im brakować. Oczywiście, przed nami wiele pracy, by tego dokonać, ale czeka nas jeszcze wiele meczów i jesteśmy w stanie tego dokonać i udoskonalić naszą grę. Na pewno wiele będzie tu zależeć od trenera, ale Costagrande zauważyła, iż to właściwy człowiek na właściwym miejscu, który zawsze znajdzie chwilę na rozmowę ze swymi podopiecznymi i stara się poznać je jak najlepiej. – Oczywiście też bardzo ciężko trenujemy. Nasze treningi są wyczerpujące, mnóstwo czasu spędzamy na siłowni, ale mi bardzo się to podoba.

Przyjmująca wspomniała również ubiegłoroczne igrzyska olimpijskie. Azzurre odpadły z nich na etapie ćwierćfinałów, 1:3 ulegając Koreankom, co było dla nich ogromnym rozczarowaniem. – To wspomnienie jest jednak częścią mnie, mojej kariery. Wszyscy spodziewaliśmy się czegoś zupełnie innego, ale nie udało się. Musimy jednak iść dalej, patrzeć w przyszłość i wyciągnąć lekcję z tej porażki.

Włoszka, która w przyszłym sezonie wystąpi w VakifBanku Stambuł, dwa ostatnie lata spędziła w chińskim Evergrande, którego barw broniła wspólnie z Katarzyną Skowrońską. – To były dwa niezwykłe lata. Dorosłam tam, rozwinęłam się we wszystkich aspektach, moja przygoda w Chinach dała mi naprawdę bardzo wiele. Teraz bardzo mi brakuje tego miejsca.źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved