Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Była zawodniczka Trefla Sopot zagra w Rosji

Była zawodniczka Trefla Sopot zagra w Rosji

fot. archiwum

Jedna z ikon włoskiej siatkówki, Simona Rinieri, postanowiła opuścić ojczyznę i spróbować swoich sił w lidze rosyjskiej. Była siatkarka Trefla Sopot w przyszłym sezonie zagra w teamie z Sankt Petersburga, z którym postara się awansować do ligi B.

Simona Rinieri, urodzona w Rawennie, jest wychowanką lokalnego klubu, Portuali. Trzydziestosześciolatka większość swojej kariery spędziła w rodzimej Italii, broniąc barw wspomnianego już Portuali, a także ekip z Forli, z Pesaro, z Jesi, z Perugii czy z Modeny. Od stycznia tego roku zaś występowała w Serie B1, w Beng Rovigo. Teraz przyjmująca zdecydowała się rozpocząć nową, rosyjską przygodę. Nie będzie to jednak jej pierwszy zagraniczny klub, bowiem w przeszłości grała ona we Francji, w Cannes, a także w sezonie 2010/2011 w Treflu Sopot.

Nową ekipą Rinieri jest Leningradka Sankt Petersburg, która w ubiegłym sezonie spadła z rosyjskiej ligi B. Prócz Włoszki klub pozyskał Aleksandrę Polikarpową, Alionę Azarową, Anastazję Burdjukow, Karinę Bilalową oraz nową trener – Elenę Bułgakową. Wszystkie one mają pomóc zespołowi powrócić do ligi B.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved