Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Brak zmiennika dla Nicolása Uriarte

Brak zmiennika dla Nicolása Uriarte

fot. archiwum

Choć Nicolás Uriarte będzie mieć wystarczająco dużo czasu, by zgrać się z nowym zespołem, bowiem do Bełchatowa przyleci w poniedziałek, to początkowo ciążyć na nim będzie duża presja - jego nominalny zmiennik pojawi się w Polsce dopiero 15 października.

W poprzednich rozgrywkach w bełchatowskiej drużynie było trzech rozgrywających: Paweł Woicki, Dejan Vincić, którego zastąpił Dante Boninfante. Dziś w klubie nie ma już żadnego z nich. Nowym numerem jeden ma być Nicolás Uriarte. 23-letni Argentyńczyk to jeden z najzdolniejszych na świecie zawodników na tej pozycji. – Gra bardzo szybko w prawą i lewą stronę, a do tego jest bardzo inteligentnym człowiekiem – chwalił go trener Miguel Angel Falasca.

Nie brakuje fachowców, którzy twierdzą, że Uriarte przewyższa swojego rywala w reprezentacji Luciano de Cecco. Z pewnością nie jest tak błyskotliwy, jak zawodnik Piacenzy, ale w niedawnym mistrzostwach Ameryki Południowej wygrał rywalizację z de Cecco, zaś Argentyna w finale przegrała z Brazylią 2:3. Uriarte przylatuje do Polski w poniedziałek, a dzień później ma już ćwiczyć z nowymi kolegami. Będzie więc miał czas na zgranie się z Mariuszem Wlazłym, Stephanem Antigą czy środkowymi.

Zmiennikiem Uriarte ma być 20-letni Aleksa Brdjović. Młody Serb jest jednak aż w trzech reprezentacjach swojego kraju: juniorskiej, młodzieżowej i seniorów. W piątek w Turcji rozpoczęły się mistrzostwa świata juniorów, które potrwają do 1 września. Jeśli nawet nie zostanie w seniorskiej kadrze, to i tak nie przyjedzie do Bełchatowa, bowiem poleci do Brazylii na turniej do lat 23. Do drużyny dołączy po 15 października, czyli już po rozpoczęciu sezonu.



W pierwszych meczach ligowych zatem brak będzie zmiennika dla Uriarte, bo w kadrze innego rozgrywającego nie ma. Poza jednym… Falaską. Nowy szkoleniowiec po poprzednim sezonie, spędzonym w Uralu Ufa, zakończył karierę. Wszystko wskazuje na to, że Falasca zostanie zgłoszony do rozgrywek ligowych i pucharowych jako zawodnik. – Tak się chyba stanie – potwierdził prezes PGE Skry.

Więcej na lodz.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved