Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Wiktor Gonczarow: Lubimy i chcemy tutaj przyjeżdżać

Wiktor Gonczarow: Lubimy i chcemy tutaj przyjeżdżać

fot. archiwum

Siatkarki Białorusi na ostatni etap przygotowań do mistrzostw Europy wybrały Polskę. Rozegrają sparingi z zespołami ORLEN Ligi - jeden w Gliwicach z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza oraz dwa w Sulechowie z Chemikiem Police.

W Polsce na zgrupowaniu z kadrą narodową byłem już dwa razy, poprzednio w maju 2013 roku – mówi trener reprezentacji Białorusi, Wiktor Gonczarow.Wasz kraj jest znakomitym miejscem do tego typu pracy. Mieliśmy świetne warunki do treningu i zamieszkania. Lubimy i chcemy tutaj przyjeżdżać.

W mistrzostwach Europy Białoruś zagra w Dreźnie w grupie C – kolejno z Rosją, Azerbejdżanem i Chorwacją. – W Euro nie ma słabych drużyn. Szanse na dobry wynik są zawsze. Z naszym pierwszym rywalem Rosją zagramy w eksperymentalnym składzie, żeby przed spotkaniem z Azerbejdżanem nie odkrywać wszystkich kart. Postaramy się maksymalnie dobrze rozpracować drugiego przeciwnika – dodaje Wiktor Gonczarow.

Białoruski szkoleniowiec podkreślił, że mecze z Chorwacją i Azerbejdżanem będą dla jego podopiecznych decydujące w walce o wyjście z grupy. – Oczywiście nie znaczy to, że w spotkaniu z Rosją ustawiamy się z góry na straconej pozycji. Będziemy chcieli uzyskać jak najlepszy wynik, tak jak w całym czempionacie – zakończył.Z Sulechowa reprezentacja Białorusi uda się do Drezna, gdzie 6 września rozegra pierwsze spotkanie.

*Autorem tekstu jest Eugeniusz Andrejuk

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved