Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Vital Heynen podał skład reprezentacji Niemiec na ME

Vital Heynen podał skład reprezentacji Niemiec na ME

fot. archiwum

Trener niemieckiej drużyny narodowej Vital Heynen podał nazwiska czternastu siatkarzy, którzy przygotowywać się będą do wrześniowych mistrzostw Europy, rozgrywanych w Polsce i Danii. Szkoleniowiec skreślił pięciu dotychczas trenujących graczy.

Niemiecka drużyna pierwszy tydzień trenowała w Kienbaum. Teraz ma się przenieść do Maaseik, gdzie będzie szlifować formę przed najważniejszym turniejem w tym sezonie. – Była to trudna decyzja do podjęcia po ośmiu dniach treningów. Wszyscy spisywali się dobrze i ciężko było kogokolwiek skreślić z listy. Niemniej jednak jestem zadowolony z pierwszego tygodnia naszych przygotowań – mówi Heynen.

Do zespołu po Lidze Światowej dołączył Georg Grozer oraz Simon Tischer. W 14-osobowej grupie nie zabrakło rzecz jasna atakującego Resovii – Jochena Schöpsa. Zgrupowanie opuściła już piątka zawodników – Tom Strohbach, Simon Hirsch, Lukas Baue, Dirk Westphal, który jest nowym zawodnikiem Czarnych Radom oraz Patrick Steuerwald.

W przyszłym tygodniu drużyna niemiecka ma w planach trzy mecze kontrolne z ekipa holenderską. Później podopieczni Heynena zagrają w Memoriale Huberta Wagnera, a tuż przed samymi mistrzostwami Europy zmierzą się jeszcze dwukrotnie z Włochami.Skład reprezentacji Niemiec na ME w Polsce i Danii:

Rozgrywający: Lukas Kampa, Simon Tischer

Środkowi: Marcus Böhme, Tim Broshog, Philipp Collin, Felix Fischer

Przyjmujący: Denis Kaliberda, Björn Höhne, Sebastian Schwarz, Christian Fromm

Atakujący: Jochen Schöps, Georg Grozer

Libero: Markus Steuerwald, Ferdinand Tille

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved