Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Pokaz siły faworytów w Niechorzu

Pokaz siły faworytów w Niechorzu

fot. archiwum

Wielki pokaz siły pokazali faworyci podczas finałów mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Zarówno wśród kobiet jak i wśród mężczyzn nie było niespodzianek, a faworyci łatwo wygrywali swoje spotkania.

Wśród kobiet do fazy ćwierćfinałowej dotarły zgodnie trzy najwyżej rozstawione pary. Bez straty seta do półfinału awansowały broniące tytułu Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Swoje mecze wygrywały gładko i bez problemów przechodziły kolejne szczeble drabinki turniejowej. W jutrzejszych grach finałowych będą zdecydowanymi faworytkami i każdy inny wynik będzie można uznać za niespodziankę. Do fazy półfinałowej dotarły też Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska. W meczu ćwierćfinałowym pokonały turniejową dwójkę, Karolinę Suwińską i Joannę Wołoszyn, i było to jedno z lepszych spotkań turnieju kobiecego.

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zademonstrowali siłę godną mistrzów Europy. W swoim jedynym piątkowym spotkaniu rozbili Sebastiana Sobczaka i Michała Makowskiego, którzy są uznaną marką na polskich plażach. Wygrywając w setach 21:12, 21:9, pokazali, że są w tym sezonie w znakomitej formie. Aktualni mistrzowie Polski Damian Wojtasik i Jarosław Lech również łatwo wygrali swoje spotkania. W meczu III rundy zmierzą się w pasjonującym pojedynku z Piotrem Kantorem i Bartoszem Łosiakiem. Zwycięzca tego pojedynku trafi najprawdopodobniej na Fijałka i Prudla, więc jutrzejsze gry zapowiadają się bardzo interesująco.

Na czarnego konia mistrzostw Orlen Beach Volley Tour 2013 wyrasta para Robert Szczerbaniuk/Marcin Brzeziński. Rozstawieni z niskim numerem – 21 – pokonali dwie wyżej rozstawione pary, prezentując się w obu spotkaniach bardzo dobrze. W drugim meczu niespodziewanie pokonali parę Piotr Janiak/Dawid Popek i jutro w meczu III rundy staną do walki z doświadczoną parą Witczak/Matusiak.źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved