Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Szabelski: Małymi krokami można więcej osiągnąć

Paweł Szabelski: Małymi krokami można więcej osiągnąć

fot. archiwum

Siatkarze Cuprum Lubin ostro trenują przed zbliżającym się sezonem. Niebawem udadzą się na obóz do Sławy, gdzie rozegrają pierwszy mecz kontrolny z pierwszoligowym przeciwnikiem. W planach mają także kilka sparingów z zespołami z PlusLigi.

Pierwszoligowe zespoły już od pewnego czasu przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Nie inaczej jest także w przypadku Cuprum Lubin. – Przygotowania przebiegają zgodnie z planem. W pierwszym tygodniu adaptowaliśmy się do treningów. Teraz przechodzimy już do ćwiczeń z piłkami, zaczynamy przygotowywać się już stricte siatkarsko do sezonu – powiedział Paweł Szabelski. – Aż miło przyjść na trening, bo zawodnicy zakasali rękawy i ciężko trenują. Wiedzą, że tylko ciężka praca przyniesie efekt. Nie ma żadnego odpuszczania, a mobilizacja jest stuprocentowa. Wprawdzie pojawiły się jakieś mikrourazy, ale w tym okresie są one normalne – dodał trener brązowego medalisty I ligi.

Już w następnym tygodniu lubinianie udadzą się na obóz do Sławy, gdzie przewidziany jest mecz kontrolny z KS-em Milicz. W planach mają także sparingi z Krispolem Września, beniaminkiem ligi ukraińskiej ze Lwowa, AZS-em Politechnika Warszawska, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle oraz turnieje w Radomiu, a także Nysie. – W drużynie pojawiło się bardzo dużo nowych twarzy, także trzeba się dobrze poznać, zgrać i wkomponować poszczególnych siatkarzy w zespół. Postaram się wykorzystać potencjał drzemiący w poszczególnych zawodnikach i stworzyć z nich bardzo dobry zespół, który będzie monolitem – podkreślił Szabelski.

Bez wątpienia patrząc przez pryzmat nazwisk zawodników, których udało się ściągnąć do Lubina, można śmiało stwierdzić, iż Cuprum będzie jednym z faworytów I ligi oraz głównym kandydatem do znalezienia się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Drużyna wie jakie wyzwanie przed nią stoi, ale do celu zamierza podążać małymi kroczkami. – Każdy z zawodników chce dojść do celu jaki sobie założyliśmy przed sezonem. Żaden z nich nie boi się mówić, że walczymy o PlusLigę. Podczas każdego treningu udowadniają mi, że zadanie to jest do zrealizowania, choć do tego daleka droga – zaznaczył szkoleniowiec miedziowych. – Nastroje trzeba tonować. Musimy myśleć o najbliższych dniach. Teraz najważniejszy jest trening, później mecz. W nim trzeba będzie najpierw wygrać jedną akcję, później poszczególne sety, więc powoli na pewno balonik będzie pompowany. Wszyscy dookoła mówią, że w Lubinie powstanie drużyna plusligowa. My również wierzymy, że zadanie to jest do zrealizowania, ale drobnymi krokami można zdecydowanie więcej osiągnąć niż już na początku pompując balonik – zakończył Paweł Szabelski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved