Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > José Luis González: Występy w Polsce to wielka rzecz

José Luis González: Występy w Polsce to wielka rzecz

fot. archiwum

José Luis González zasili szeregi beniaminka PlusLigi z Bielska-Białej. 29-letni atakujący opowiada o swojej siatkarskiej karierze i oczekiwaniach na najbliższy okres. Argentyńczyk przyznaje także, że chciałby znów grać w reprezentacji swojego kraju.

W jaki sposób dotarła do ciebie propozycja z Polski?

José Luis González: – Dostałem kilka ofert, w tym lepsze od tej. Rozmawiali ze mną ludzie z Boca (w Argentynie – przyp. red), z Syros w Grecji i z Al Ahly w Dubaju, gdzie w zeszłym sezonie grał Federico Pereyra, miałem też propozycje od milionerów z Iranu i Libii. Wolałem jednak postawić na względy sportowe i przenieść się do jednej z najlepszych lig na świecie.

W tym sezonie w Polsce zagra wielu Argentyńczyków, których przebieg kariery jest powszechnie znany. Jak rozwijała się twoja przygoda z siatkówką?– To jasne, że w Argentynie jestem postacią anonimową, zna mnie niewiele osób. Ale rozwijam się z roku na rok, zyskuję doświadczenie różnego typu. W Grecji dwa lata temu byłem jednym z najlepszych zawodników w lidze. Później występowałem w Turcji, a granie w tej lidze znaczy, że coś robiłem dobrze. Teraz w Polsce obdarzono mnie dużym zaufaniem. Mam nadzieję, że je dobrze wykorzystam.

Dlaczego nie mogłeś dokończyć sezonu w tureckim Torul?

– Klub miał problemy natury ekonomicznej, więc trzeba było zmienić kilka rzeczy. Na szczęście pozwolono mi kontynuować grę w Dubaju. Nawet jeśli poziom w tych ligach jest niższy, wymagania względem atakujących są bardzo duże, bo do ciebie rozgrywana jest większość piłek.

Straciłeś nadzieję na powrót do reprezentacji?

– Nie jestem takim samym zawodnikiem, jakim byłem 8 lat temu. Teraz jestem bardziej dojrzały i jako siatkarz, i jako człowiek, mam więcej doświadczenia. Chciałbym wrócić do reprezentacji, sprawdzić się i porównać umiejętności z najlepszymi zawodnikami, jakich ma zespół Argentyny.

Dzięki grze w Polsce będziesz chciał pokazać Javierowi Weberowi, że może na ciebie liczyć?

– Tak, oczywiście. Marzeń o włożeniu biało-niebieskiej koszulki nigdy się nie traci. (…) Wiem, że dorosłem i granie tutaj jest tego efektem. Zarówno w Polsce, jak i w reprezentacji musiałbym się sprawdzić, żeby wiedzieć czy jestem w najwyższej formie. Występy w Polsce to wielka rzecz, dużo większa niż w Argentynie.

Grałeś w słabszych argentyńskich drużynach i dostałeś powołanie na Ligę Światową, potem wyjechałeś do Europy. Uważasz, że granie daleko od kraju nieco odsunęło cię od reprezentacji?

– Nie ma co do tego wątpliwości. Zawsze to wiedziałem.

Żałujesz, że zamieniłeś ligę argentyńską na przygodę na Cyprze?

– W tamtym momencie czułem, że to najlepszy wybór. Propozycje z ligi argentyńskiej nie były zadowalające i po 8 latach dostałem niezłą ofertę z zagranicy. Być może różnica pomiędzy mną a zawodnikami, którzy dziś grają w reprezentacji, polega na tym, że nie grałem w Europie w wielkim klubie, ale zaczynałem z niższego poziomu.

Jakie są twoje oczekiwania wobec tego sezonu?

– Jeśli chodzi o drużynę – jest nowa i jej celem jest utrzymanie się w lidze, potem oczywiście gra w fazie play-off. Pod względem osobistym chcę zrobić duży krok do przodu w mojej karierze. To oczywiste, że jeśli zespół gra dobrze, dzieje się tak, ponieważ ja gram dobrze i odwrotnie. Później stanie się to, co ma się stać. Ja chcę grać, zaprezentować się i powiększać swoje umiejętności.

źródło: inf. własna, somosvoley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved