Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Grzegorz Wójtowicz: Możliwości są naprawdę duże

Grzegorz Wójtowicz: Możliwości są naprawdę duże

fot. archiwum

- Myślę, że trzeba stawiać wysokie cele i walczyć o wygranie ligi - mówi Grzegorz Wójtowicz, przyjmujący pierwszoligowego MKS-u Banimex Będzin. Ambitny zawodnik z pewnością będzie mocnym punktem swojego zespołu.

Młody przyjmujący rozpoczynał swoją przygodę z siatkówką w Kędzierzynie, skąd pochodzi. Jako zawodnik MMKS-u Mostostalu Kędzierzyn jeszcze jako kadet wywalczył wicemistrzostwo Polski juniorów na turnieju w Kędzierzynie. Wkrótce zdobył również brązowy medal mistrzostw Polski kadetów. Był wyróżniającym się zawodnikiem – wszechstronnym i niezwykle skutecznym.

Z MMKS-u II Mostostal Kędzierzyn młody zawodnik przeszedł do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którą podpisał wtedy pięcioletni kontrakt. Duża konkurencja w zespole nie pozwalała mu się jednak wykazywać na parkiecie, toteż młody przyjmujący został wypożyczony do AZS-u Opole, a następnie do Jokera Piła, gdzie mógł aktywnie grać i spisywał się świetnie.

W 2010 roku wrócił do ZAKSY, aby zagrać już w kędzierzyńskiej dwunastce. – Kiedy zaczynałem się uczyć gry w siatkówkę w starej hali „Śródmieście”, jednym z moich idoli był Sebastian Świderski. Teraz zagramy w ZAKSIE razem. Dla mnie to wielkie wyróżnienie – mówił wtedy.

U boku starszych i obeznanych w siatkarskim świecie kolegów Grzegorz Wójtowicz dalej szkolił swoje umiejętności i zdobywał cenne doświadczenie na parkiecie. Z zespołem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zakończył sezon jako wicemistrz Polski. Odebrał również srebrny medal rozgrywek o Puchar Polski. Jego drużyna w 2011 r. zdobyła też drugie miejsce w europejskich rozgrywkach o Puchar CEV.

Młodym i ambitnym zawodnikiem zainteresował się wtedy MKS Banimex i w rezultacie siatkarz został wypożyczony na rok do klubu z Będzina. Po wygaśnięciu kontraktu z ZAKSĄ Grzegorz Wójtowicz pozostał już w Będzinie i grał w nim do tej pory.

Sezon 2013/2014 również nie niesie zmian na tym polu – Grzegorz Wójtowicz będzie bronił barw MKS-u Banimex Będzin.

Jakie są pana cele i oczekiwania na nadchodzący sezon?

Grzegorz Wójtowicz: – Myślę, że trzeba stawiać wysokie cele i walczyć o wygranie ligi. Jeśli chodzi o moja osobę, to podnosić swoje umiejętności i występować w jak największym wymiarze czasu na boisku.Jak pan ocenia możliwości nowo zbudowanego zespołu MKS-u i atmosferę w drużynie?

Możliwości są naprawdę duże, na papierze skład wygląda imponująco, trzeba to przełożyć na boisko. Jeśli chodzi o atmosferę, to wierzę, że będzie ona pozytywnie wpływała na naszą grę.

Co by pan chciał powiedzieć kibicom MKS-u?

Chciałbym, aby licznie przybywali na mecze i byli z zespołem w dobrych i gorszych chwilach. Tych drugich życzę wszystkim jak najmniej.

źródło: mks-mos.bedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved