Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Dominik Witczak: Mocna stawka nas nakręca

Dominik Witczak: Mocna stawka nas nakręca

fot. archiwum

Dominik Witczak uczestniczy w przygotowaniach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle gościnnie, bowiem w najbliższy weekend czeka go jeszcze wyzwanie związane z siatkówką plażową. Wraz z Rafałem Matusiakiem weźmie udział w finale mistrzostw Polski.

Rywalizacja będzie z pewnością bardzo zacięta, bo o złote medale mistrzostw Polski powalczą najlepsze krajowe duety, m.in. brązowi medaliści ME – Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, a także mistrzowie świata U-23 – Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Dominik Witczak i Rafał Matusiak takimi osiągnięciami jak koledzy nie mogą się pochwalić, ale nie zamierzają się poddawać. – Tegoroczny turniej jest bardzo mocno obsadzony, bowiem do gry dołączyły pary reprezentacyjne. Wprawdzie zestawienie Michała Kądzioły z Marcinem Kantorem to nie to samo co duet Michał Kądzioła – Jakub Szałankiewicz, ale na pewno to też będzie mocny zespół. Niemniej do turnieju finałowego doszły trzy bardzo mocne pary, które na stałe grają w zawodach z cyklu World Tour. Automatycznie więc będzie dużo ciężej o osiągnięcie dobrego wyniku – przyznał zawodnik ZAKSY.

Dominik Witczak dodał, że wraz ze swoim partnerem podchodzą do finałów MP bardzo bojowo i nastawiają się na walkę z każdym duetem. Atutem teamu Witczak/Matusiak ma być zgranie. – Zagraliśmy cykl mistrzostw Polski i wystąpiliśmy w innych turniejach w kraju i w Czechach. Gramy ze sobą drugi sezon i liczę, że zgranie będzie naszym małym plusem – podkreślił.Tegoroczny sezon plażowy Dominik Witczak już może uznać za udany, ale liczy jeszcze na dobry wynik w mistrzostwach kraju. – Zajmowaliśmy drugie miejsca w Krakowie i w Nowym Dworze Mazowieckim, na turniejach z cyklu Plaża Open zajmowaliśmy 4. i 5. lokaty. Możemy być zadowoleni, bo cały czas byliśmy na podium lub w czubie klasyfikacji. Z tego się cieszymy i z optymizmem czekamy na finał mistrzostw Polski.

*Rozmawiał Roman Stęporowski
Więcej w serwisie nto.pl

źródło: inf. własna, nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved