Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Winner chce ogrywać się na drugoligowych parkietach

Winner chce ogrywać się na drugoligowych parkietach

fot. archiwum

Winner Czechowice-Dziedzice to jeden z zespołów, które zyskały na reformie drugoligowych rozgrywek. Mimo że w sposób sportowy nie wywalczył awansu do II ligi, to zagra na tym poziomie rozgrywkowym. Znalazł się w grupie południowej.

Dotychczas w drugoligowych rozgrywkach drużyny podzielone były na cztery grupy. Jednak przed zbliżającym sezonem 2013/2014 Polski Związek Piłki Siatkowej postanowił zreorganizować ten poziom rozgrywek. Do gry w II lidze postanowiono dopuścić wszystkich chętnych, a to sprawiło, że konieczne było podzielenie zespołów aż na sześć grup. Jedną z ekip, która skorzystała na tej reformie, jest Winner Czechowice-Dziedzice. – Wszystko wydarzyło się bardzo szybko i niespodziewanie. Okazało się, że jest szansa dostania się do II ligi. Wystosowaliśmy więc odpowiednie pismo i uzyskaliśmy prawo występów na tym poziomie rozgrywek, z czego niezmiernie się cieszymy – powiedział na łamach serwisu sportowebeskidy.pl Adam Prończuk. – W ostatnich latach walczyliśmy o awans, ale za każdym razem czegoś brakowało. Starania nie poszły jednak na marne – dodał prezes klubu.

W międzysezonowej przerwie w zespole nie zaszły wielkie zmiany, ale nowym szkoleniowcem Winnera został Leszek Polczyk. Celem beniaminka II ligi będzie utrzymanie się. – Z niektórymi zespołami spośród tych, z którymi zmierzymy się w II lidze, spotykaliśmy się w poprzednich sezonach i były to mecze zacięte. To jest więc nasz poziom. W pierwszym sezonie będziemy chcieli się ograć w tym gronie – zakończył Adam Prończuk.

źródło: inf. własna, sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved