Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Torunianki wróciły z obozu, teraz czas na sparingi

Torunianki wróciły z obozu, teraz czas na sparingi

fot. archiwum

Siatkarki Budowlanych Toruń przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Niedawno wróciły z obozu w Górznie. Zagrały już pierwszy sparing z Jokerem Świecie. W planach podopieczne Mariusza Soi mają mecze kontrolne z PTPS-em i Pałacem.

Siatkarki Budowlanych Toruń nie zasypiają gruszek w popiele i wylewają siódme poty, aby jak najlepiej przygotować się do zbliżającego się sezonu. Niedawno podopieczne trenera Soi wróciły z obozu w Górznie. – Jestem bardzo zadowolony z zaangażowania dziewczyn. Cieszę się, że mimo ciężkiej pracy, którą wykonaliśmy, obóz przebiegł bez kontuzji. Oczywiście pojawiły się lekkie urazy, ale są one normalne przy takich obciążeniach – skomentował Mariusz Soja.Teraz dalej będziemy szlifować siłę, szybkość i technikę, ale powoli będziemy wprowadzać także taktykę – dodał.

Wczoraj torunianki rozegrały pierwszy mecz towarzyski w Świeciu, a ich przeciwnikiem był drugoligowy Joker. – Było to bardziej oderwanie od ciężkiego treningu. Praktycznie po raz pierwszy spotkaliśmy się szóstkami na parkiecie. Rozegraliśmy sześć setów. W naszej grze było dużo niedociągnięć, ale na razie w ogóle nie zwracamy na to uwagi – zaznaczył trener pomorskiego zespołu.

Bardzo interesująco przedstawiają się plany sparingowe torunianek. Już w sobotę zagrają mecz towarzyski z Jokerem Świecie, a w przyszłym tygodniu udadzą się do Piły, gdzie przez trzy dni będą mierzyły się z PTPS-em. Na początku września ponownie pojadą do Piły, ale tym razem na turniej. W dniach 14-15 września zagrają w Murowanej Goślinie, a tydzień później udadzą się na turniej do Świecia. W planach mają również zorganizowanie pojedynków kontrolnych z Pałacem Bydgoszcz, ale dopiero gdy drużyna ORLEN Ligi wróci z obozu w Kielnarowej. – Zagramy koło 15-17 meczów kontrolnych. Gier musi być dużo, bo jest to praktycznie nowy zespół i trzeba go od nowa poukładać. Zależało nam na tym, aby grać z mocnymi przeciwnikami, dlatego szukaliśmy rywali z najwyższej półki. W trakcie turniejów będziemy koncentrować się już na rozwiązaniach związanych z pierwszą szóstką i poszczególnymi zmianami – zaznaczył opiekun Budowlanych.W minionych rozgrywkach Budowlani Toruń w fazie play-off nie sprostali Chemikowi Police. W nadchodzącym sezonie ich celem będzie osiągnięcie lepszego wyniku. – Chcielibyśmy zrobić progres w porównaniu do poprzedniego sezonu i znaleźć się w czwórce. Jednak będzie o to bardzo ciężko, bo praktycznie wszystkie zespoły się wzmocniły. Liga jest mniejsza, ale na pewno będzie bardziej wyrównana. W rozgrywkach nie będzie już drużyny, o której będzie można myśleć, że ma się po starciu z nią pewne punkty. Każdy mecz będzie ogromnym wyzwaniem – zakończył Mariusz Soja.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved