Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Thaisa: Każde spotkanie będzie jak finał

Thaisa: Każde spotkanie będzie jak finał

fot. archiwum

Brazylijki wezmą udział w rozgrywanym w Japonii turnieju finałowym World Grand Prix. Szkoleniowiec canarinhas, Zé Roberto, uważa, że jego drużyna spełniła plan minimum, a mecze w Kraju Kwitnącej Wiśni będą dla zespołu poważnym sprawdzianem.

Zé Roberto nie szczędził też ciepłych słów swoim podopiecznym. Trener kanarkowych przyznaje jednak, że drużyna jest już skupiona wyłącznie na japońskim turnieju. – Jestem zadowolony z gry zespołu. Wydaje mi się, że blok i obrona były naszymi mocnymi punktami. Teraz musimy się skoncentrować na turnieju finałowym, który jest dla nas bardzo ważny – skomentował. Szkoleniowiec canarinhas dodał także, że plan minimum, czyli awans do finałów, został zrealizowany. Teraz podopieczne Zé Roberto skonfrontują swoje umiejętności z najlepszymi drużynami globu – Chinami, Serbią, USA, Włochami oraz Japonią. Trener przyznaje, że nie będzie to łatwe, jednak jego drużyna musi sobie z tym poradzić. – Osiągnęliśmy pierwszy cel, jakim było awansowanie tutaj. Wiedzieliśmy, że będzie to trudne z powodu podziału na grupy. Runda finałowa da nam możliwość gry z najlepszymi zespołami na świecie. Nasza ekipa musi być testowana i musi przechodzić przez trudne sytuacje. Skonfrontujemy się z różnymi szkołami. Nie będzie dużo czasu na trening, ponieważ rozegramy mecz za meczem – opowiadał szkoleniowiec mistrzyń olimpijskich.

Środkowa brazylijskiej ekipy, Thaisa, z optymizmem patrzy w przyszłość. Zawodniczka zauważyła, że każdy mecz będzie niezwykle ważny w końcowym rozrachunku. – Turniej będzie bardzo wyrównany. W fazie finałowej wszystkie mecze są decydujące. Każde spotkanie będzie jak finał – mówiła. Brazylijka szans na zwycięstwo szuka w szeregach własnego zespołu. – Nasza drużyna z każdym dniem coraz lepiej się rozumie. Mamy nowy zespół, który bardzo sobie pomaga. Myślę, że to jest najważniejsze – skomentowała siatkarka.

źródło: globoesporte.globo.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved