Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Silny beniaminek z Mazowsza

Silny beniaminek z Mazowsza

fot. archiwum

Po tym, jak z rywalizacji w rozgrywkach II ligi kobiet wycofały się stołeczny AZS LSW i AZS Politechnika, najpoważniejszym kandydatem do gry o zaplecze ekstraklasy jest ŁKS Łódź. Okazuje się, że w Węgrowie wyrósł mu bardzo groźny rywal.

Co prawda do rozpoczęcia sezonu ligowego zostało jeszcze kilka tygodni, ale już teraz można przypuszczać, że rywalizacja o mistrzostwo grupy trzeciej w II lidze kobiet najprawdopodobniej toczyć się będzie pomiędzy ŁKS-em Łódź oraz świeżo upieczonym beniaminkiem, Nike Węgrów.

Na Mazowszu bowiem zbudowano bardzo mocną drużynę, która aktywnie powinna włączyć się o bój o I ligę kobiet, tym bardziej że do rozgrywek nie przystąpią dwie stanowiące dotąd o sile grupy trzeciej drużyny. Mowa o AZS-ie LSW Warszawa i AZS-ie Politechnice Warszawskiej, z której pod skrzydła Roberta Kupisza przeszły cztery „inżynierki" – współpracująca już ze szkoleniowcem w Ostrołęce kapitan stołecznej Politechniki, Małgorzata Zaciek, skrzydłowa Beata Mielczarek, środkowa Marta Gurtowska oraz imponująca grą w obronie, libero Paulina Snopkiewicz. W drużynie pozostały jedynie trzy zawodniczki z poprzedniego sezonu – Małgorzata Kupisz, Izabela Panufnik i Natalia Wójcik. Do Nike przenosi się bardzo doświadczona Marlena Mieszała. W barwach mazowieckiego drugoligowca zagrają także dwie młode siatkarki z Legionowa: Karolina Dąbkowska oraz Anna Wądołkowska. Z kolei Warszawę na Węgrów zamieniła Izabela Kożon.

Siatkarki Nike Węgrów przygotowania do sezonu rozpoczęły 29 lipca. Mają już za sobą zgrupowanie w Lądku Zdrój. – Zawodniczki trenują bardzo ciężko. Wiedzą na czym polega siatkówka oraz że trzeba dużo potu wylać, aby potem w trakcie sezonu dobrze się prezentować – skomentował Robert Kupisz.Już w dniach 7-8 września Nike zorganizuje turniej towarzyski, który będzie połączony z obchodami trzydziestolecia żeńskiej siatkówki w Węgrowie. Następnie prawdopodobnie węgrowianki udadzą się do Warszawy na turniej poświęcony pamięci Krzysztofa Kowalczyka. Z kolei 22 września zagrają w Nowym Dworze Mazowieckim. – Na pewno sparingi będziemy grać, nawet jak zacznie się liga. Mamy całkiem nowy skład, więc musimy rozegrać dużo meczów, aby poznać się na boisku – powiedział Kupisz.

Mimo że Nike będzie jednym z faworytów drugoligowych zmagań, to w klubie nie ma ciśnienia na awans. – Zbudowaliśmy zespół, który stać na walkę w pierwszej czwórce. Jeśli się w niej znajdziemy, to będziemy walczyli o awans, aczkolwiek takiego celu sobie nie stawiamy – zaznaczył szkoleniowiec Nike.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved