Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Sebastián Solé: W przyszłości wszystkim napsujemy sporo krwi

Sebastián Solé: W przyszłości wszystkim napsujemy sporo krwi

fot. FIVB

Zarząd Trentino Volley wczoraj oficjalnie potwierdził to, o czym pisaliśmy przed kilkoma tygodniami: Sebastián Solé został nowym środkowym mistrzów Włoch. - Moim jedynym marzeniem było to, by trafić do Trydentu i grać w tutejszym zespole - mówił Argentyńczyk.

Sebastián Solé, choć ma zaledwie dwadzieścia dwa lata, jest już doświadczonym zawodnikiem, mającym na swoim koncie sto trzydzieści występów w reprezentacji narodowej. W kategoriach młodzieżowych może poszczycić się dwoma złotymi medalami wywalczonymi podczas mistrzostw Ameryki Południowej kadetów i juniorów w 2008 roku, a także brązowym zdobytym na mistrzostwach świata juniorów. Wraz z drużyną seniorską zaś wywalczył srebro podczas tegorocznych mistrzostw Ameryki Południowej oraz dwa brązowe krążki: pierwszy podczas mistrzostw Ameryki Południowej przed czterema laty, a drugi podczas igrzysk Panamerykańskich w 2011 roku. Jeśli zaś chodzi o wyróżnienia indywidualne, to trzykrotnie został wybrany najlepszym środkowym turnieju – podczas mistrzostw Ameryki Płd. kadetów w 2008 r., mistrzostw świata kadetów w 2009 r. i podczas mistrzostw Ameryki Płd. w 2013 r. – Solé jest kolejnym z  młodych i obiecujących w naszej drużynie, z którą w tym sezonie zaczniemy pisać zupełnie nową historię. Po raz pierwszy widziałem go w akcji w Jesolo podczas mistrzostw świata kadetów w 2009 roku i od tego czasu z ogromnym zainteresowaniem śledzę jego poczynania. Uważam, że to ogromny talent, zawodnik o wielkim potencjale. Co prawda nie zdążyłem go jeszcze dobrze poznać, ale wiem, że z wielkim entuzjazmem przyjął naszą ofertę i ja nie mogę doczekać się już treningów. On będzie wartością dodaną do naszych środkowych – nie szczędził pochwał Argentyńczykowi trener Trentino Volley, Roberto Serniotti.

Niezwykle zadowolony z powodu pozyskania młodego środkowego był także prezes trydenckiego klubu, Diego Mosna. – Zamknęliśmy pewien etap, trwający cztery lata, dzięki któremu trafiliśmy do światowej czołówki. Teraz nadszedł czas, by zacząć pracę z młodymi zawodnikami, by stworzyć młody i obiecujący zespół – mówił Mosna, dodając, że Solé doskonale wpisuje się w jego wizję stworzenia drużyny. – On urodził się w 1991 roku, tak jak Ferreira, Lanza, Fedrizzi i Thei. Chcę podkreślić, że są oni zdecydowanie najlepszymi zawodnikami z tego rocznika, a naszym celem jest to, by wraz z zespołem rozwinęli się jak najbardziej.

Również sam zainteresowany nie krył radości z powodu podpisania kontraktu z trydenckim teamem. Zwłaszcza, że dla tego wychowanka Sonder Rosario, który ostatnie trzy lata spędził w Drean Bolivar, jest to pierwszy zagraniczny klub. – Jestem zachwycony z tej przyczyny, że przybyłem do Trydentu, że będę nosić koszulkę ekipy, która nieprzerwanie przez ostatnie pięć lat dominowała w światowej siatkówce klubowej, uzyskując świetne wyniki. Będę częścią teamu, młodego, ale bardzo perspektywicznego, który w przyszłości będzie naprawdę silny i wszystkim napsuje sporo krwi – zapowiedział Sebastián Solé, jednocześnie wyjaśniając, że jego marzeniem jest wygranie scudetto i chciałby je zrealizować jak najszybciej. – Chcę aktywnie przyczyniać się do kolejnych sukcesów drużyny. Ja, jako środkowy, najbardziej mogę pomóc zespołowi w bloku i w ataku, ale jestem bardzo żywiołowym siatkarzem i mam do zaoferowania coś ponad to, także w kwestii pozasportowej. Obiecuję zawsze wychodzić na boisko z jednym celem: wygraniem każdego meczu, nawet jeśli będą to jedynie mecze treningowe, czysto szkoleniowe – stwierdził odważnie, podkreślając, że jego kolejną zaletą jest to, że dobrze zna się z Donaldem Suxho, z którym grał razem w Drean Bolivar. Zaś zapytany o to, czy nie chciałby grać w innej drużynie, bez wahania odpowiedział, że nie. – Moim jedynym marzeniem było to, by trafić do Trydentu i grać w tutejszym zespole. Zwłaszcza że włoska Serie A1 jest najlepszą i najpiękniejszą ligą na świecie.źródło: inf. własna, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved