Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Młody Grek zmiennikiem Rouziera

Młody Grek zmiennikiem Rouziera

fot. CEV

Ostatnio większość włoskich klubów w większym bądź mniejszym stopniu boryka się z problemami finansowymi, w efekcie czego stawia na młodzież. Nie inaczej jest w szeregach Bre Banki Lannutti Cuneo, która pozyskała młodego greckiego atakującego.

Georgios Tzioumakas, bo o nim mowa, jest osiemnastoletnim atakującym, który w ostatnim czasie bronił barw Iraklisu Saloniki, z którym w minionym sezonie wywalczył brązowy medal ligi greckiej. Młody Grek z Bre Bancą Lannutti Cuneo związał się trzyletnim kontraktem, lecz ze względu na przepisy w przyszłym roku nie będzie miał możliwości wesprzeć swych nowych kolegów w walce o scudetto. Trener Piazza dopiero w sezonie 2014/2015 będzie mógł skorzystać z umiejętności Tzioumakasa.

Przypomnijmy, że oprócz wspomnianego Greka team z Piemontu w swe szeregi pozyskał byłego atakującego ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Antonina Rouziera, przed którym stoi nie lada wyzwanie zastąpienia lidera Bre Banki, Cwetana Sokołowa. Ponadto podopieczni trenera Piazzy niemal w całości wymienili skład, z zespołem bowiem pożegnała się między innymi jego legenda, Wout Wijsmans, a także Earvin Ngapeth czy wspomniany Sokołow. Tamtejsi włodarze nie marnowali jednak czasu, kontraktując takich zawodników jak reprezentant Włoch, Gabriele Maruotti, Holender Jeroen Rauwerdink, włoski środkowy Giorgio De Togni czy kubański rozgrywający Javier Gonzalez.

Tegoroczni srebrni medaliści Ligi Mistrzów rozpoczęli już przygotowania do sezonu podczas zgrupowania w Dolinie Susy, w Salice d’Ulzio. Roberto Piazza zaś był wyraźnie zadowolony z tych pierwszych dni wspólnych treningów, nawet pomimo faktu, iż w jego teamie brak takich zawodników, jak Kohut, Rauwerdink, Rouzier czy Picco, którzy aktualnie trenują wraz z reprezentacjami. Trener podkreślił, że wszyscy tworzą prawdziwy kolektyw i mają jednakowe cele. – Wszyscy ciężko pracują, dają z siebie wszystko. Na razie skupiamy się na treningu czysto siłowym, następnie popracujemy nad techniką, ale dopiero, gdy powrócimy do PanaBreBanca.źródło: gazzetta.it, inf. własna, piemontevolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved