Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Mazurek: Moja drużyna będzie walczyć o wysokie cele

Magdalena Mazurek: Moja drużyna będzie walczyć o wysokie cele

fot. archiwum

W ubiegłym sezonie muszynianki musiały zadowolić się brązowymi medalami ORLEN Ligi. Teraz przygotowują się, by kolejny zakończyć już lepiej. - Na razie jednak skupiamy się na pracy, zagrywaniu zespołu - przyznaje nowa rozgrywająca zespołu, Magdalena Mazurek.

Mazurek do Muszynianki trafiła z Pałacu Bydgoszcz, w którym grała od 2011 roku. Z nowym zespołem będzie miała za zadanie wrócić do finałowych pojedynków w polskiej lidze, a także obronić trofeum w Pucharze CEV. Muszynianki sięgnęły po niego po dwóch finałowych, zakończonych tie-breakami starciach z Fenerbahce SK Stambuł. – Wiadomo, że obronić coś jest trudniej, niż zdobyć, więc na pewno będzie to dla nas duże wyzwanie. Na razie jednak skupiamy się na pracy, zagrywaniu zespołu, a efekty przyjdą później. W każdym razie drużyna zostanie jeszcze wzmocniona i będzie walczyć o wysokie cele – zaznacza Magdalena Mazurek w rozmowie z Dziennikiem Polskim.

Do Muszynianki wspólnie z Mazurek z Pałacu Bydgoszcz trafiły również Justyna Sosnowska i Emilia Mucha. To nie jedyne zawodniczki, z którymi rozgrywająca miała okazję grać. – Z Dominiką Golec kilka lat grałyśmy w kadrze, więc problemy z komunikacją nie istnieją. Nie ma nawet co się tak za bardzo integrować. Zresztą mieszkamy w małej miejscowości. Będziemy się spotykać poza treningami, meczami i to na pewno pomoże zbudować kolektyw – zapewnia Magdalena Mazurek.

Przed rozgrywającą niełatwe zadanie, w Muszyniance będzie musiała zastąpić bowiem Valentinę Serenę, która po ostatnim sezonie przeniosła się do azerskiego İqtisadçı Baku. – Zawodniczkę kreuje zespół. Jeżeli będziemy się wspierać, to na każdej pozycji będzie nam łatwiej. Nie tylko na rozegraniu. Postaram się grać jak najlepiej, ale zdaję sobie sprawę, że moja poprzedniczka we Włoszech była gwiazdą i w Polsce też się sprawdziła – zauważa w Dzienniku Polskim Mazurek.Rozmawiał: Łukasz Madej

źródło: Dziennik Polski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved