Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kto zastąpi Moreau?

Kto zastąpi Moreau?

fot. archiwum

Kilka dni temu kontuzji doznał Marien Moreau, który od nowego sezonu miał grać w Czarnych Radom. Obecnie trwają poszukiwania jego następcy. - Jestem zainteresowany pewnym zawodnikiem, którego uważam, za lepszego niż Moreau - mówi R. Prygiel.

Informacja o fatalnej kontuzji Francuza pokrzyżowała plany sztabu trenerskiego Cerrad Czarnych Radom. – Ubolewamy nad tym, że Marien nie zagra u nas od nowego sezonu w PlusLidze. Trzymamy za niego kciuki, żeby jak najszybciej wyzdrowiał. Teraz rozpoczęliśmy poszukiwania nowego zawodnika, jednak to będzie bardzo trudne, tym bardziej że mamy ograniczony budżet. Marien w Polsce chciał grać za 30-45% tego, za co grał do tej pory. Widać zatem, że nie zależało mu wyłącznie na pieniądzach, tylko chciał się wypromować i zaprezentować się w Polsce i przede wszystkim w Radomiu – podkreśla trener Cerrad Czarnych Radom, Robert Prygiel.

W grę jak wiadomo wchodzi tylko i wyłącznie zawodnik zza granicy, ponieważ wszyscy polscy atakujący na wysokim poziomie są już dawno zakontraktowani w innych klubach. – Praktycznie godzinę po smutnej informacji o Moreau, zaczęły napływać do klubu oferty managerów siatkarzy. Dużo nazwisk znanych, jak również dużo anonimowych. Jeżeli dopasujemy to do możliwości naszego budżetu i będzie to zawodnik, który regularnie grał i dowiemy się wszystkiego o jego stanie zdrowia, to transfer może być szybko. Jeżeli jednak jakiś zawodnik będzie bardziej „egzotyczny”, gdzie nie będziemy mieć o nim informacji, to statystyk Krzysztof Michalski będzie miał dużo pracy w przeanalizowaniu jego gry – dodaje trener „wojskowych”.

W ostatnich godzinach mówi się sporo m.in. o zainteresowaniu serbskim siatkarzem Sašo Staroviciem. Trener Robert Prygiel, nie potwierdził, ale i nie zaprzeczył tym doniesieniom, jednocześnie dodając, że jest siatkarz, na którym mu szczególnie zależy. – Napłynęło wiele ciekawych ofert. Ja szczególnie jestem zainteresowany pewnym zawodnikiem, którego uważam, za lepszego niż Moreau. Niestety jednak na dzień dzisiejszy jest on droższy, ale na pewno będziemy rozmawiać – powiedział Robert Prygiel.Z kolei kilka godzin po czwartkowej, przedpołudniowej konferencji prasowej do klubu zawitała bardzo ciekawa oferta. – Dwie godziny po konferencji dostaliśmy telefon. Nie ukrywam, że nazwisko zawodnika zrobiło na mnie wrażenie – skomentował szkoleniowiec Czarnych Radom.

*Autor: Adam Kurasiewicz

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved