Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Duże zmiany w Sobieskim Żagań

Duże zmiany w Sobieskim Żagań

fot. archiwum

W międzysezonowej przerwie spore roszady zaszły w Sobieskim Żagań. Z klubem pożegnało się aż sześciu zawodników. Obecnie podopieczni Adriana Milczarka przebywają na obozie w Świnoujściu, a już na początku września czekają ich pierwsze sparingi.

W minionych rozgrywkach Sobieski Żagań rywalizował w pierwszej grupie II ligi mężczyzn. Podopieczni Adriana Milczarka w pierwszej rundzie play-off nie sprostali jednak MKS-owi Kalisz i zakończyli sezon. W trakcie wakacyjnej przerwy w lubuskim zespole doszło do sporych przetasowań. Odeszło z niego aż sześciu graczy – Wojciech Lis, Konrad Grześkowiak, Łukasz Tobys, Rafał Sowiński, Roman Kaczurowski i Piotr Przyborowski. W ich miejsce udało się zakontraktować czterech nowych graczy. Pierwszym z nich jest Jakub Radomski. Z Morza Bałtyk Szczecin do Żagania przeniósł się Jakub Szcześniewski. Ponadto w lubuskiej ekipie znalazło się także miejsce dla Bartosza Kawki, który ostatnio występował w AZS-ie Zielona Góra, oraz dla Bartosza Piekarnika. Mamy mniejszy budżet, dlatego musieliśmy ograniczyć kontraktowanie nowych zawodników – skomentował Adrian Milczarek.

Od poniedziałku siatkarze Sobieskiego przebywają na dziesięciodniowym obozie w Świnoujściu. – Dzięki uprzejmości ósmej flotylli w Świnoujściu możemy korzystać z miejscowych obiektów. Jest tutaj fajna hala i siłownia, mamy blisko na plażę, także na pewno owocnie przepracujemy ten okres – skomentował szkoleniowiec zespołu z Żagania. Już we wrześniu lubuską ekipę czeka seria meczów towarzyskich. 7 września żaganianie udadzą się na turniej do Sulechowa. Tydzień później sami zorganizują zawody sparingowe z udziałem Chrobrego Głogów oraz Gwardii Wrocław, a przed początkiem rozgrywek zagrają jeszcze w turnieju, który odbędzie się w Sulęcinie.

Mimo że w drużynie zaszły spore zmiany, to chce ona rywalizować o czołowe lokaty. – Naszym celem będzie walka o jak najwyższe miejsce. Chcemy znaleźć się w czołówce i bić się o awans – zaznaczył Milczarek. Wcale nie będzie o to łatwo, tym bardziej że w trakcie rozgrywek Sobieski będzie musiał poradzić sobie z nietypowym problemem. – Część zawodników będzie brała udział w szkoleniu Narodowych Sił Rezerwowych i przez połowę sezonu będą oni niedostępni. Będzie to dla nas spore utrudnienie, ale uważam, że sobie z nim jakoś poradzimy – zakończył trener lubuskiego zespołu.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved