Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > BKS po powrocie z Kielnarowej wyruszy na Wschód

BKS po powrocie z Kielnarowej wyruszy na Wschód

fot. archiwum

Siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała zakończyły w poniedziałek zgrupowanie w Kielnarowej. Teraz przez kilka dni przygotowują się na własnych obiektach, by w przyszłym tygodniu rozpocząć operację "Tiumen", która zainauguruje całą serię turniejów i sparingów.

W połowie sierpnia bialanki opuściły rodzinne strony, udając się na kilkudniowy obóz przygotowawczy, który zakończył się w miniony poniedziałek. – Jestem bardzo zadowolony z pracy jaką na Podkarpaciu wykonał mój zespół. Było to bardzo owocne i udane zgrupowanie, podczas którego dziewczyny jeszcze bardziej się poznały i zżyły – mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki Mirosław Zawieracz, trener BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. – Obecnie trenujemy we własnej hali. Rozpoczęliśmy zajęcia z elementami siatkówki. Pracujemy też nas systemem obrony i zagrywki. Budujące jest to, że drużyna wszystko, co omawiamy i rozrysowujemy, chwyta w lot. Dziewczyny chętnie pracują i co ważne, robią to z przekonaniem. Bardzo mnie to cieszy – podkreśla szkoleniowiec siatkarek z Podbeskidzia, dodając po chwili: – Jeżeli po 2,5 h ciężkich i żmudnych treningów widzę na ich twarzach uśmiech, to mniemam, że im również zajęcia się podobają – śmieje się Zawieracz.

W piątek bialanki przejdą jeszcze jeden trening, a następnie rozjadą się na weekend do domów. – Początkowo planowaliśmy popracować jeszcze przez kilka dni, ale po serii zajęć, w które zespół włożył sporo wysiłku, zdecydowaliśmy się dać drużynie trochę oddechu. Nie chcemy, aby dziewczyny miały zakwaszone mięśnie, a o to przecież nietrudno – tłumaczy trener BKS-u. Siatkarki z Podbeskidzia przy Rychlińskiego zostaną do środy, po czym odlecą do Rosji. – Zostaliśmy zaproszeni przez Rosjan. To ogromne wyróżnienie. Na miejscu weźmiemy udział w Międzynarodowym Turnieju Towarzyskim o Puchar Gubernatora Miasta Tiumen. Wynik będzie sprawą drugorzędną. Dla nas będzie to doskonała okazja do zgrywania elementów meczowych, jakie ćwiczyliśmy do tej pory. Po powrocie będziemy sparować z zespołami z ORLEN Ligi – zakończył Mirosław Zawieracz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved