Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Z kim Tauron MKS zagra podczas tournée po USA?

Z kim Tauron MKS zagra podczas tournée po USA?

fot. archiwum

Po raz pierwszy w historii klubu siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza nie tylko rozegrają spotkania z amerykańskimi drużynami akademickimi, ale również zagrają w USA. Tournée po Stanach Zjednoczonych rozpocznie się już w przyszłym tygodniu.

Będziemy grali z zespołami, które prezentują poziom mniej więcej drugiej piątki ORLEN Ligi. Myślę więc, że te spotkania pod kątem szkoleniowym bardzo pomogą w przygotowaniach. Jest to dosyć trudny wyjazd, bo tak naprawdę będzie odbywał się systemem mecz – przejazd – sen – mecz i tak przez prawie dwa tygodnie. Będzie to więc ciężki okres dla nas, ale również ciekawe doświadczenie – podkreślał prezes Robert Koćma, ujawniając szczegóły wyjazdu do Stanów Zjednoczonych podczas czerwcowej konferencji prasowej.

Drużyna wyleci do USA w przyszłym tygodniu, a w piątek 30 sierpnia rozegra pierwsze spotkanie, w którym zmierzy się z zespołem z Pennsylvania State University.

Wszystkie ekipy, z którymi będzie grał Tauron MKS, na co dzień występują w amerykańskiej lidze uniwersyteckiej, czyli NCAA, która podzielona jest na trzy dywizje. Wszystkie rywalki dąbrowskiego klubu grają w NCAA Division I (Dywizja I), zrzeszającej obecnie blisko 350 uczelni. Aby należeć do Division I, uczelnia musi spełniać kryteria finansowe, które pozwalają na wystawienie w rozgrywkach NCAA przynajmniej czternastu zespołów (na przykład w koszykówce, siatkówce, futbolu amerykańskim itd.), co najmniej siedmiu kobiecych i sześciu męskich.W Stanach Zjednoczonych nie ma profesjonalnej ligi siatkówki zarówno męskiej, jak i kobiecej, więc NCAA jest najwyższą klasą rozgrywkową, biorąc pod uwagę, oczywiście, siatkówkę.

Dąbrowianki rozpoczną zmagania w USA z wysokiego „C”, gdyż ich pierwszym rywalem będzie drużyna, która w zeszłym sezonie dotarła do Final Four NCAA, w którym nie powiodło jej się najlepiej – zawodniczki Penn State uplasowały się bowiem na trzecim miejscu. Będzie to najmocniejszy rywal Tauronu MKS.

Groźnymi przeciwniczkami będą również ekipy Purdue oraz Ohio State University, które ostatnie rozgrywki zakończyły odpowiednio na 22. i 23. miejscu. Pozostałe drużyny nie są potentatami w uniwersyteckiej siatkówce, lecz konfrontacja z nimi będzie doskonałą okazją dla siatkarek MKS-u do zmierzenia się z innym stylem gry niż europejski, a w szczególności prezentowany przez ekipy ORLEN Ligi.

Terminarz meczów w ramach tournée po USA:

30 sierpnia: Penn State – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza
31 sierpnia: Syracuse – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza
2 września: Kent State University – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza
3 września: University of Pittsburgh – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza
4 września: Ohio State University – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza
6 września: Purdue – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza
7 września: Bowling Green – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza
8 września: Notre Dame – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza
9 września: Northwestern University – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

*Autorką tekstu jest Olga Krzysztofik

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved