Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W Pałacu Bydgoszcz praca wre

W Pałacu Bydgoszcz praca wre

fot. archiwum

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz postawiły pierwszy duży krok w kierunku zbudowania formy na nowy sezon ORLEN Ligi. Po trzech tygodniach treningów na własnym terenie zespół dalsze przygotowania do sezonu kontynuuje w Kielnarowej.

Okres laby dla reprezentantek Pałacu zakończył się pod koniec lipca. Wówczas siatkarki rozpoczęły na obiektach Zawiszy przygotowania do sezonu 2013/2014. Bydgoszczanki przed nowymi rozgrywkami przeszły swoistą rewolucję kadrową.

Wyróżniające się zawodniczki, jak Magdalena Mazurek, Rachael Adams i Anna Grejman, podpisały kontrakty z czołowymi polskimi klubami. Była rozgrywająca reprezentacji Polski trafiła do zespołu z Muszyny, środkowa ze Stanów Zjednoczonych przywdziała barwy wicemistrzyń Polski z Dąbrowy Górniczej, a młoda polska przyjmująca swoją dalszą karierę postanowiła kontynuować w „dream teamie” z Polic. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Włodarze bydgoskiej drużyny nie wywiesili po stracie najlepszych zawodniczek białej flagi. Mając na uwadze budżet oraz dewizę klubu, postawili na młode, perspektywiczne zawodniczki, a także na siatkarki, które już wcześniej reprezentowały barwy Pałacu. W ten sposób ponownie szeregi bydgoskiego zespołu zasiliły Monika Naczk i Katarzyna Wysocka.

Drużyna w zmienionym składzie przez ponad trzy tygodnie trenowała na własnych obiektach. Zajęcia odbywały się w hali, a także na boiskach przeznaczonych do siatkówki plażowej. Dotychczasową współpracę z zawodniczkami chwali Rafał Gąsior. Jego podopieczne, wraz z całym sztabem trenerskim, w poniedziałek rozpoczęły kolejny etap przygotowań do sezonu. W ramach okresu przygotowawczego zespół udał się do Kielnarowej na jedenastodniowe zgrupowanie. Podczas wyjazdowego obozu drużyna – według trenera – bardziej będzie skupiała się na szlifowaniu elementów stricte siatkarskich. 30 sierpnia drużyna wznowi treningi na obiektach w Bydgoszczy.Wrzesień większość zespołów poświęca pojedynkom sparingowym. Nie inaczej będzie w przypadku Pałacu Bydgoszcz. Monika Naczk i jej koleżanki rywalizować będą w turniejach towarzyskich w Jarocinie, Jarosławcu i Bobolicach. Bydgoszczanki rozgrywki ORLEN Ligi zainaugurują 5 października od wyjazdowej potyczki z Muszynianką.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved