Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Volley Rybnik ciężko trenuje i planuje sparingi

Volley Rybnik ciężko trenuje i planuje sparingi

fot. archiwum

Inauguracja II ligi mężczyzn nastąpi w ostatni weekend września. Do czasu pierwszego ligowego spotkania pozostało więc już tylko 5 tygodni. W Rybniku powoli kończy się pierwszy etap przygotowań, planowane są sparingi i turnieje towarzyskie.

Siatkarze rybnickiego Volleya swoje treningi rozpoczęli na początku sierpnia. Po okresie wprowadzającym trener Wojciech Kasperski zaaplikował swoim podopiecznym trening siłowy, kondycyjny i sprawnościowy. Okres żmudnej i ciężkiej pracy powoli się kończy i widać „światełko w tunelu” zwiastujące przygotowanie techniczne i taktyczne. – Liga zaczyna się 28 września, więc mamy jeszcze trochę czasu na przygotowania. Na razie pracujemy na naszych obiektach, a w przyszłym tygodniu zaczynamy grać sparingi. Póki co trener wykorzystuje do treningów halę, siłownię i bieżnię lekkoatletyczną oraz basen – przyznał wiceprezes Volleya, Lech Kowalski.Na razie przygotowania przebiegają tak jak chcemy i nie ma żadnych problemów. Wszystko idzie bardzo spokojnie, nie ma żadnych niespodzianek i przeszkód, które uniemożliwiłyby realizację wcześniej założonego planu – zakończył Kowalski.

W nadchodzącym tygodniu rybniccy siatkarze po raz pierwszy wybiegną na parkiet, by zmierzyć się w premierowej grze kontrolnej przed sezonem 2013/2014. Rywalem Volleya będzie jeden z zespołów z województwa śląskiego. – Już w przyszłym tygodniu czekają nas pierwsze gry kontrolne. Póki co nie ma sensu przykładać większej wagi do wyniku tych spotkań, bo to będą pojedynki, które dadzą trenerowi możliwość sprawdzenia ustawień i różnych wariantów taktycznych – zaznaczył wiceprezes Volleya. – Na pewno rozegramy kilka spotkań z zespołami z województwa śląskiego, a mówiąc dokładniej – z Tychów i Jaworzna. Konkretnych dat na niektóre mecze jeszcze nie mamy, bo to wszystko jest w trakcie ustalania. Wiele zespołów kończy „siłówkę” i szuka teraz jakiegoś grania, więc plany mogą szybko się krystalizować – dodał.

Oprócz pojedynczych meczów sparingowych rybniczanie mają w planach udział w turniejach towarzyskich. – Zaproszono nas na turnieje w Andrychowie i Bochni, więc chętnie tam zagramy. Pierwszy z nich zostanie rozegrany 14 i 15 września, natomiast kolejny prawdopodobnie tydzień później – powiedział Lech Kowalski.Kadra zespołu z województwa śląskiego znacząco się zmieniła w porównaniu do ubiegłego sezonu. Z zespołu odszedł między innymi rozgrywający Łukasz Lip, libero Kamil Łyczko czy przyjmujący Rafał Rybarczyk. Do Rybnika trafili zaś zawodnicy z innych ekip drugoligowych, a także z drużyn juniorskich przesunięto wyróżniających się wychowanków. Nie obyło się jednak bez drobnych komplikacji. Volleya opuścił Dawid Małysza, który tym samym stworzył lukę na pozycji skrzydłowego. – Szkoda nam Dawida Małyszy, który opuścił nasz klub i wybrał studia na krakowskiej AGH oraz występy w II lidze w Bochni. Pozostali zawodnicy, którzy do nas doszli, to ekipa wyselekcjonowana spośród kilkunastu kandydatów, którzy zgłosili się na trening naborowy. Spośród nich wybraliśmy piątkę i dołączyliśmy do pierwszego zespołu wyróżniających się juniorów – podsumował działacz z Rybnika.

W rozmowach z włodarzami, trenerami i zawodnikami z klubów drugoligowych jak bumerang wraca temat reformy rozgrywek. Lech Kowalski jest osobą, która na dzień dzisiejszy zauważa więcej minusów niż plusów. – Wiadomo, że poziom rozgrywek trochę się obniży. Nie może się przecież podnieść, bo w lidze pojawiło się zbyt wiele nowych zespołów. Zobaczymy co pokaże na drugoligowych parkietach ta cała masa beniaminków. Z drugiej strony szkolenie w Polsce bardzo się rozwinęło i jest coraz więcej chłopaków, którzy chcieliby i mogą grać na poziomie drugiej ligi. Wydaje mi się, że tego „materiału ludzkiego” mamy pod dostatkiem i trzeba umożliwić granie młodym chłopakom. Co do systemu rozgrywek, to okaże się w praniu. Jest sześć grup, więc można powiedzieć, że tak trochę nie do pary – zakończył Kowalski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved