Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Siatkarki z Murowanej Gośliny już trenują

Siatkarki z Murowanej Gośliny już trenują

fot. archiwum

KS Murowana Goślina od ponad miesiąca szlifuje formę przed startem nowego sezonu. Poza treningami siatkarki z Murowanej Gośliny swoje umiejętności będą doskonalić w turniejach towarzyskich. Pierwszą okazją będzie rozgrywany w najbliższy weekend turniej w Pile.

Po kompletowaniu składów na nowy sezon, poszczególne ekipy rozpoczęły lub rozpoczynają przygotowania do rywalizacji na ligowych parkietach. Nie inaczej jest w przypadku zespołu z Murowanej Gośliny, siatkarki I-ligowego zespołu treningi wznowiły blisko cztery tygodnie temu. – Właśnie zakończyłyśmy treningi w terenie. Teraz pracujemy głównie w hali. I to sporo, bo w sumie po sześć godzin dziennie. Spędzamy je głównie nad doskonaleniem techniki oraz taktyki – w rozmowie z Głosem Wielkopolskim mówiła kapitan zespołu, Beta Strządała. Po ubiegłym sezonie ekipę z Murowanej Gośliny dotknęła znaczna przebudowa kadrowa, z dotychczasowego składu pozostały tylko trzy zawodniczki – kapitan zespołu Beata Strządała, Patrycja Wyrwa i Natalia Wałęsiak. I-ligowca wzmocniły natomiast atakująca Żaneta Baran, środkowe Magdalena Hawryła i Jowita Jaroszewicz oraz rozgrywająca Małgorzata Sobolewska.

Jak podkreśliła Beata Strządała, na oceny indywidualne poszczególnych zawodniczek jest jeszcze za wcześnie. – W tej chwili trudno mi oceniać, jak się prezentują nowe koleżanki, bo do tej pory głównie biegałyśmy. Znam je jednak z ligowych parkietów i wiem, że sporo potrafią. Jestem więc o nie spokojna. Sądzę też, że w takim składzie stać nas będzie na walkę o czołowe lokaty – przyznała zawodniczka. Siatkarki z Murowanej Gośliny przez cały okres przygotowawczy będą pracować na własnych obiektach. W tym czasie zagrają też w kilku turniejach towarzyskich. Pierwszy z nich odbędzie się już w następny weekend w Pile. Tam będzie już można ocenić jak ten nowy zespół prezentuje się na tle innych, i to mocnych, rywali.

źródło: Głos Wielkopolski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved