Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: Chłopaki na pewno czują zmęczenie

Robert Prygiel: Chłopaki na pewno czują zmęczenie

fot. archiwum

Zawodnicy Cerrad Czarnych Radom solidnie przygotowują się do startu w PlusLidze. Na razie siatkarze prowadzeni przez Roberta Prygla wylewają poty w hali oraz na siłowni, ale już za kilka dni czekają ich pierwsze gry kontrolne.

Siatkarze z Radomia przygotowania do sezonu 2013/2014 rozpoczęli w poniedziałek 5 sierpnia. W pierwszych dniach sztab trenerski skupił się na prowadzeniu treningów stricte wprowadzających, a dopiero od tygodnia drużyna pracowała nad poprawieniem siły, wytrzymałości i sprawności. – W pierwszym tygodniu przygotowań dopięliśmy ostatnie sprawy organizacyjne. Jeżeli chodzi o treningi, to wówczas miały one charakter wprowadzający. Od zeszłego tygodnia trenujemy na siłowni – przyznał Robert Prygiel.Jeżeli chodzi o treningi, wydaje mi się, że są one ciężkie. Do południa mamy siłownię i spinning, a dodane treningi po południu w hali sprawiają, że chłopaki na pewno czują zmęczenie, ale póki co nie widać z ich strony zdenerwowania. Przychodzą na treningi z uśmiechem na twarzy, a weekendy mają w zupełności wolne na regenerację sił – podsumował opiekun Czarnych.

Po okresie ciężkiej harówki przyjdzie czas na pierwsze spotkania sparingowe i turnieje towarzyskie, które mają pomóc zespołowi lepiej się zgrać, a trenerowi przetestować wszystkie warianty taktyczne. Beniaminek z Radomia ma już dokładnie rozplanowane wszystkie spotkania kontrolne, w których zmierzy się między innymi z mistrzem Polski Asseco Resovią czy ekipami z Kataru i Białorusi. – Pierwszy sparing zaplanowany jest już na 30 sierpnia z zespołem z Białorusi. 6 września zagramy mecz z drużyną z Kataru, a 20 września z mistrzem Polski – Asseco Resovią Rzeszów – poinformował o sparingowych planach szkoleniowiec Czarnych. – Wcześniej, bo 13-14 września zagramy dwa sparingi w Częstochowie. Później czeka nas Radomski Festiwal Siatkówki, a 28-29 września wybieramy się na turniej do Bielska-Białej. Pierwszego i drugiego października zagramy o Puchar Burmistrza Białobrzegów, zaś tuż przed sezonem czeka nas jeszcze Memoriał Zdzisława Ambroziaka w Warszawie – zakończył temat gier kontrolnych Prygiel.

źródło: inf. własna, RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved