Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Osmany Juantorena: Pozostały jedynie wspomnienia

Osmany Juantorena: Pozostały jedynie wspomnienia

fot. archiwum

Wczoraj Osmany Juantorena po raz ostatni pojawił się w PalaTrento, by pożegnać się ze swoimi byłymi kolegami z drużyny. - Chcę życzyć im powodzenia - mówił Kubańczyk, dodając, iż bardzo chciałby zagrać mecz przeciwko Itasowi.

Osmany, pojawiłeś się w PalaTrento tuż przed rozpoczęciem swojej tureckiej przygody po to, by pożegnać się ze swoimi kolegami z Trydentu?

Osmany Juantorena: – Tak, chciałem pożegnać się zarówno ze starymi znajomymi, jak i z tymi nowymi zawodnikami. Chcę życzyć im powodzenia w nadchodzącym sezonie, po raz ostatni pożegnać się z tą halą, z PalaTrento, aby następnie, w przyszły poniedziałek, rozpocząć moją turecką przygodę.

Jaka jest twoja ocena zespołu? Itas w przyszłym sezonie będzie się opierać głównie na młodych zawodnikach, ale obiecujących i zdolnych.– Tak, to prawda, w drużynie zagra wielu młodych graczy, ale też i kilku doświadczonych. Stworzą połączenie młodości z rutyną i życzyłbym sobie, aby sprawdzili się, dobrze się spisali, a także aby czerpali radość z gry, co jest bardzo istotne. Chcę życzyć im powodzenia, bo koniec końców, ta ekipa na zawsze pozostanie w moim sercu.

W Wiedniu, podczas losowania grup Ligi Mistrzów, pojawiła się informacja, że Trento zagra przeciwko drużynie tureckiej. Zanim okazało się, że to zespół z Izmiru, pomyślałeś, że może to być Halkbank?

– Tak właśnie pomyślałem i, szczerze mówiąc, bardzo tego chciałem. Wtedy po raz pierwszy pojawiłbym się w PalaTrento w roli rywala, miałbym okazję przywitać kibiców. Bardzo chciałbym zagrać przeciwko Trento, bez żadnych podtekstów. Zwyczajnie chciałbym zagrać taki mecz.

PalaTrento, 13 maja, ostatni mecz o scudetto i wygrana. Wspominasz czasem ten dzień?

– Tak, to było coś pięknego. To był też mój ostatni mecz, jaki zagrałem w barwach Trento. Nigdy tego nie zapomnę. Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze to powtórzę, ale na tę chwilę pozostały mi jedynie wspomnienia.

źródło: inf. własna, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved