Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Nowy przyjmujący w Effectorze Kielce

Nowy przyjmujący w Effectorze Kielce

fot. archiwum

W kieleckim Effectorze zdecydowano się na gruntowną przebudowę składu. Oprócz bardziej doświadczonych siatkarzy w Kielcach pojawiło się kilku młodych zawodników. Jednym z nich jest były przyjmujący STS-u Skarżysko-Kamienna, Krystian Lisowski.

Po sezonie 2012/2013 z kielecką ekipą pożegnało się aż 10 zawodników. Niewątpliwie działaczy Effectora czekało bardzo pracowite lato, by załatać wszystkie powstałe luki. Patrząc na nazwiska, które udało się do Kielc ściągnąć, można być optymistą. Oprócz doświadczonego Piotra Lipińskiego do klubu przyszli niemal wyłącznie gracze młodzi, perspektywiczni, a do tego ograni na najwyższym ligowym poziomie. Mowa tu o Łukaszu Polańskim, Dawidzie Dryi, Sławomirze Jungiewiczu i argentyńskiej parze Romanutti Poglajen. Uzupełnieniem kadry zostali jeszcze reprezentanci Polski juniorów – Mateusz Bieniek i Nikodem Wolański. Na tym jednak nie koniec nowych twarzy w Kielcach.

Czteroletnią umowę z klubem z województwa świętokrzyskiego podpisał Krystian Lisowski. Zawodnik grający na pozycji przyjmującego jest wychowankiem STS-u Skarżysko-Kamienna, w którym od 2009 roku grał na parkietach II ligi. W zbliżającym się sezonie 2013/2014 zadaniem Lisowskiego będzie rozwijanie swoich umiejętności podczas treningów z pierwszą drużyną i pomoc w osiągnięciu dobrego rezultatu zawodnikom Effectora występującym w Młodej Lidze. Siatkarz będzie także grał na zasadzie wypożyczenia w swoim poprzednim klubie. – Krystian od dawna był przez nas obserwowany i jest on traktowany jako jeden z lepszych przyjmujących w naszym województwie. To nadzieja świętokrzyskiej siatkówki na tej pozycji – przyznał prezes kieleckiej ekipy, Jacek Sęk.Będziemy chcieli związać się z tym zawodnikiem wieloletnią umową. Mamy nadzieję, że jeśli nie w tym roku, to w przyszłym będzie on stanowił o sile naszego pierwszego zespołu. Jest to bardzo ambitny gracz, który dostanie swoją szansę i wierzę w to, że będzie potrafił ją wykorzystać – dodał.

Sam zawodnik jest niezwykle zadowolony z faktu, iż będzie miał okazję trenować z pierwszym zespołem Effectora, a także doskonalić swoje umiejętności w spotkaniach Młodej Ligi. – To, że znalazłem się w tym klubie, to na pewno duża szansa na mój rozwój. Będę miał okazję na grę w Młodej Lidze, a może po tym roku uda mi się znaleźć w kadrze pierwszego zespołu. Ciężko mi powiedzieć, jak będą wyglądały w nowym sezonie rozgrywki Młodej Ligi, ponieważ nie widziałem żadnego spotkania w poprzednim sezonie. Wszystko okaże się dopiero po rozpoczęciu rozgrywek – powiedział przyjmujący.źródło: echodnia.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved