Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marian Kardas: Yasser pracuje bardzo ciężko

Marian Kardas: Yasser pracuje bardzo ciężko

fot. archiwum

Jednym z nowych zawodników Transferu Bydgoszcz jest Kubańczyk Yasser Portuondo. Z dotychczasowej pracy siatkarza na treningach oraz jego wyników testów wydolnościowych bardzo zadowolony jest trener zespołu Marian Kardas.

Yasser Portuondo w 2007 roku (wraz z Raidelem Poeyem) uciekł ze zgrupowania reprezentacji Kuby w Bułgarii i otrzymał azyl polityczny. Po odbyciu dwuletniej kary wrócił do zawodowej gry. Od 2009 roku reprezentował M. Roma Volley, CSKA Sofia i Shahrdari Urmia, zaś teraz będzie bronił barw Transferu Bydgoszcz.

Przypomnijmy, że wraz z CSKA Sofia w 2011 roku zdobył mistrzostwo oraz Puchar Bułgarii, zaś w kolejnym sezonie zawiesił na piersiach brązowy medal mistrzostw kraju.

Portuondo ma stanowić o sile ataku zespołu z Bydgoszczy wraz z Bartoszem Janeczkiem. Z drużyną pomaga mu się zgrywać jego rodak – rozgrywający Maikel Salas.Trener Marian Kardas wierzy, że Kubańczyk będzie dużym wzmocnieniem bydgoskiego teamu. – Yasser pracuje bardzo ciężko. Wygląda na to, że będzie bardzo dużym wzmocnieniem, ale oczywiście wszystko pokażą sparingi. Widziałem go kiedyś, jak grał w CSKA Sofia przeciwko ZAKSIE. Pokazał dużą klasę – powiedział szkoleniowiec.

Dodatkowo, podczas testów wydolnościowych, okazało się, że to właśnie Yasser Portuondo osiągnął najlepsze wyniki. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyboru. Ma rewelacyjne wyniki, jeśli chodzi o wydolność organizmu. To może zawodnik mniej znany u nas, ale niech świadczy o nim fakt, że był kapitanem reprezentacji Kuby – dodał prezes klubu, Piotr Sieńko.

*Więcej w serwisie bydgoszcz.sport.pl

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved