Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Lech Stankiewicz: Jest na czym bazować

Lech Stankiewicz: Jest na czym bazować

fot. archiwum

MKS Świdnica w sezonie 2012/2013 zajął w 2. grupie II ligi kobiet 6. miejsce. Przed nowymi rozgrywkami zmienił się prezes klubu, zaś w samym zespole nie zaszło wiele zmian. Zarząd drużyny oraz trener Krzysztof Leszczyński stawiają głównie na wychowanki.

Po sezonie 2012/2013 w wyborach na prezesa klubu z powodów osobistych nie wystartowała Elżbieta Daszyńska.Funkcja ta przypadła więc mnie – mówi nowy prezes, Lech Stankiewicz.Nie jest to dla mnie nowość, gdyż byłem już prezesem naszego klubu w latach 1997-2001, a ostatnio pełniłem funkcję wiceprezesa MKS-u.

Zmian nie będzie natomiast na stanowisku pierwszego szkoleniowca drużyny ze Świdnicy. Pozostanie nim Krzysztof Leszczyński, były trener reprezentacji Polski kadetek, mający duże doświadczenie w pracy z młodzieżą. – Krzysztof Leszczyński jest fachowcem wysokiej klasy, jednym z najlepszych w Polsce. Cieszę się, że udało nam się zatrzymać go w klubie, mimo że miał oferty z zagranicy. Dziewczyny pod jego okiem już w poprzednim sezonie zrobiły bardzo duży postęp i liczę na ich dalszy progres, tym bardziej że gołym okiem widać ich duży zapał do pracy – komplementuje pracę szkoleniowca Lech Stankiewicz.

W MKS-ie nie przewidują dużych zmian w składzie. Z drużyną pożegnały się Joanna Lizner, Karolina Gabryańczyk i atakująca Paulina Sobolewska. Obecnie świdnicki team wzmocniła jedynie przyjmująca Małgorzata Skalska. Klub szuka jeszcze zawodniczek na pozycje przyjmującej i atakującej. W MKS-ie nie planują wielu transferów, bowiem stawiają na swoje wychowanki. – Praca z młodzieżą od lat stoi u nas na dobrym poziomie, mamy klasy sportowe w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum – podkreślił prezes.Lech Stankiewicz przyznaje, że konkretne cele dla zespołu nie są jeszcze określone, choć nie ukrywa, że chciałby, aby zawodniczki powalczyły o czołową czwórkę.

źródło: inf. własna, Słowo Sportowe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved