Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Karol Kłos: Będziemy walczyć i wygrywać

Karol Kłos: Będziemy walczyć i wygrywać

fot. archiwum

W większym bądź mniejszym gronie treningi rozpoczęły zespoły, które od października walczyć będą o medale PlusLigi. W Bełchatowie frekwencja nie powala na kolana. - Czekamy spokojnie na resztę chłopaków - przyznał środkowy Skry, Karol Kłos.

Dla siatkarzy, którzy nie reprezentują kraju w rozgrywkach międzynarodowych i nie biorą udziału w turniejach siatkówki plażowej, rozbrat z volleyem sięga końca sezonu ligowego 2012/2013. Tak długi odpoczynek od siatkówki powoduje duży głód gry. „Głodny” siatkówki jest także środkowy PGE Skry Bełchatów, Karol Kłos, który wolnego od volleya miał tylko miesiąc. – Ja miałem akurat miesiąc wolnego, więc to i dużo, i mało. Myślę, że jakbym drugi miesiąc posiedział w domu, to zaczęłoby brakować siatkówki. Przez ostatnie dwa dni urlopu i tak byłem myślami już tutaj. Myślałem jak to wszystko będzie wyglądać, gdy już zaczniemy trenować – przyznał zawodnik ekipy z Bełchatowa.

Po sezonie siatkarze mają czas na chwilę odpoczynku i poświęcenie się sprawom, dla których nie mieli wystarczająco dużo czasu w trakcie sezonu. Czy w trakcie przerwy międzysezonowej trzeba na siebie bardziej uważać niż w trakcie rozgrywek? – Myślę, że nie. Bardziej trzeba na siebie uważać w trakcie sezonu i wtedy, kiedy się trenuje. Wiadomo, że podczas tak długiego okresu wolnego nie można robić głupot, ale jakieś sporty są wręcz wskazane – odpowiedział Kłos.

Po powrocie z urlopu środkowy reprezentacji Polski spotka w klubie wiele nowych twarzy. Za rozegranie odpowiadać będą młodzi Aleksa Brdjović i Nicolas Uriarte, a na pozycji przyjmującego będzie można oglądać trzech całkiem nowych siatkarzy: Facundo Conte, Samuela Tuię oraz Wojciecha Włodarczyka. Rywalizację na środku siatki zwiększy natomiast Andrzej Wrona. Oprócz „świeżaków” w Bełchatowie pojawi się także kilka nowych-starych postaci. Trenerem wielokrotnych medalistów mistrzostw Polski został dobrze znany Miguel Angel Falasca, a w żółto-czarnych barwach ponownie wystąpi doświadczony Stephane Antiga.Są nowe-stare twarze jak Stephane Antiga. Z tego co sobie obliczyłem, to około 1/3 siatkarzy to będzie ten „stary” skład. W Bełchatowie będzie niezła mieszanka, trochę młodzieży, ale też i kilku doświadczonych zawodników. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Ja już od jakiegoś czasu czekałem na start przygotowań i byłem ciekawy, jak to będzie wyglądać w praniu, jak te charaktery się dobiorą. Zmienił się też trener, więc może będzie też jakaś nowa myśl szkoleniowa – skomentował środkowy.Póki co bełchatowska hala nie pęka w szwach. Na treningach sztab szkoleniowy ma do dyspozycji jedynie szóstkę graczy. Pozostali siatkarze trenują ze swoimi reprezentacjami przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy bądź też dochodzą do siebie po operacjach, jakim poddali się po zakończeniu rozgrywek 2012/2013. – Na razie jest nas tutaj mało, bo tylko sześciu, więc naprawdę jest bardzo kameralnie. Czekamy spokojnie na resztę chłopaków i sobie tutaj trenujemy. Część jest w reprezentacjach, inni się rehabilitują. Myślę, że jeszcze ciekawiej będzie, kiedy oni do nas dołączą. Wszyscy są bardzo optymistycznie nastawieni i wierzymy, że ten nowy skład jakoś sklei się w całość i będziemy walczyć i wygrywać – podsumował Karol Kłos.

źródło: inf. własna, skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved