Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bułgar ostatnim wzmocnieniem inżynierów

Bułgar ostatnim wzmocnieniem inżynierów

fot. archiwum

Nie Włoch Matteo Martino, którego przymierzano do AZS-u Politechniki Warszawskiej, a bułgarski przyjmujący Iwan Kolew wzmocni stołecznych inżynierów. Tym samym klub z Warszawy zamknął skład na sezon ligowy 2013/2014.

Kolew ma 26 lat i mierzy 200 cm. Z inżynierami trenuje już od kilku dni. – Przez ten czas dał nam się poznać jako pracowity i ambitny człowiek – powiedział drugi trener Politechniki, Przemysław Michalczyk.Iwan ma dobrą technikę i spore doświadczenie. Grał m.in. we Włoszech i Grecji. Wierzę, że szybko stanie się ważnym ogniwem naszego zespołu – dodał.

Bułgarski przyjmujący swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w klubie CSKA Sofia, którego barw bronił przez sześć lat. Następne dwa sezony spędził w słonecznej Italii – w Yoga Forli i Bassano Volley. W 2010 roku przeniósł się do Iranu, gdzie grał w drużynie Aboumoslem Khorasan Mashhad. Z Bliskiego Wschodu przeniósł się do Niemiec – do ekipy RWE Volleys Bottrop. W sezonie 2011/2012 jego umiejętności mogli podziwiać kibice Panathinaikosu Atenu, a w sezonie 2012/2013 – libańskiego Machaal Kosba. W międzyczasie Kolew zasmakował jeszcze rozgrywek w Katarze. Bronił tam barw Al-Gharafa Sports Club.

Nowy przyjmujący Politechniki ma na swoim koncie występy w drużynie narodowej. Był kapitanem juniorskiej reprezentacji Bułgarii. Kilkukrotnie znalazł się także w szerokim składzie kadry seniorów.źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved