Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Angelo Vercesi: Wróciłem do Azerbejdżanu, aby zdobyć mistrzostwo

Angelo Vercesi: Wróciłem do Azerbejdżanu, aby zdobyć mistrzostwo

fot. archiwum

W nowym sezonie azerski klub Azerrail Baku będzie występować pod wodzą brazylijskiego trenera Angelo Vercesi. Brazylijczyk jest zaznajomiony z siatkówką w Baku, gdyż wcześniej doprowadził azerski klub do finału Pucharu Challenge.

Czy skład klubu Azerrail już się formuje? Jak będzie wyglądać drużyna?

Angelo Vercesi: – Szczerze powiedziawszy, mój kontrakt jest ważny od pierwszego września, ale przyjechałem miesiąc wcześniej, aby ocenić sytuację. Podstawowymi zawodniczkami Azerrail są reprezentantki Azerbejdżanu, które obecnie przygotowują się do mistrzostw Europy. Pojawiła się możliwość zobaczenia ich w akcji, na treningach, w meczach kontrolnych, by ocenić taktyczno-techniczną charakterystykę gry i w ten sposób stworzyć swoje zdanie na temat ich umiejętności. Są to siatkarki wysokiego poziomu i właśnie dlatego większość zawodniczek Azerrail Baku to Azerki. Na pewno potrzebne są wzmocnienia na konkretnych pozycjach. Ciężka praca dopiero przed nami i nieważne, czy jest się obcokrajowcem, czy nie – musimy poważnie podchodzić do wykonywanej pracy.

Istotne korekty w ustaleniu gry Baku w nowym sezonie wniosła chyba kontuzja kapitana drużyny, Oksany Parchomenko.Tak, z niecierpliwością oczekujemy jej powrotu do zdrowia. Oksana jest dla nas bardzo cenną zawodniczką, jest duchem drużyny. W związku z jej kontuzją na pozycję weźmiemy Natawan Gasimową, którą znam z Baku. Obecnie przygotowuje się wraz z reprezentacją do mistrzostw Europy.

Można oczekiwać latynoamerykańskiego wzmocnienia? W końcu trener klubu to Brazylijczyk.

Możliwe (uśmiech). Dopiero co zaczynamy pracę i siatkarki wpasowują się w konkretną filozofię gry. Na razie nie mogę jednak powiedzieć niczego konkretnego.

A jakie są cele na ten sezon?

Przez ostatnie lata poziom ligi znacznie wzrósł. Jeśli spojrzeć na wyniki z ostatnich sezonów, to nawet laik stwierdzi, że prekursorem jest Rabita, ale nie znalazłem się w Baku po to, aby zająć drugie lub trzecie miejsce. Jestem tu, aby zdobyć z Azerrail mistrzostwo kraju. Konkurencja jest poważna, trzeba szykować się do prawdziwej walki. Niełatwo będzie sprostać grze Rabity, Lokomotiwu czy Igtisadchi. Aby osiągnąć satysfakcjonujący wynik, nie możemy tracić koncentracji. Czeka nas próba, bo zarówno my, jak i Telekom wzmocniliśmy się. Rozumiemy, że Azerrail stawia przed sobą zwycięstwa na wszystkich frontach.

Drużyna trafiła do najtrudniejszej grupy w Lidze Mistrzów. Jak trudno będzie przejść etap grupowy?

Faktycznie mamy najtrudniejszą grupę, więc logiczne, że każdy mecz może być decydujący. Spośród rywali wyróżniłbym Galatasaray, który jest zgranym kolektywem z gwiazdami w składzie. Zrobimy wszystko, aby rzucić wyzwanie przeciwnikom oraz zająć pierwsze miejsce w grupie. Nasz cel to zagrać w Final Four i wygrać. Potencjał i psychika pozwala Azerrail zostać najlepszą drużyną Europy i będziemy w tym kierunku pracować.

źródło: inf. własna, sport.day.az

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved