Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Znamy sztab szkoleniowy mistrzyń Polski

Znamy sztab szkoleniowy mistrzyń Polski

fot. archiwum

Sztab szkoleniowy pracujący przy drużynie Atomu Trefla Sopot powiększył się o jedną osobę w porównaniu z ubiegłorocznym składem. Zmiana ta ma spore, a do tego innowacyjne znaczenie - jeden z asystentów będzie dedykowany rozgrywającej.

Przy mistrzowskiej drużynie w nadchodzącym sezonie pracować będzie nowy szkoleniowiec, Holender Teun Buijs oraz trzech Polaków. Nie zmieni się rola Piotra Grabana, który w ubiegłym sezonie był asystentem Adama Grabowskiego. W roli asystenta zobaczymy także Tomasza Wasilkowskiego.W tym sezonie pracować będziemy z dwoma asystentami, ponieważ jeden z nich dedykowany będzie tylko rozgrywającej – wyjaśnił kształt obecnego sztabu szkoleniowego Buijs. – Podczas meczów jeden z nich będzie przyglądał się głównie temu elementowi, dzięki czemu podczas przerw będzie mógł wszystkie uwagi pozostałych członków sztabu kierować wyłącznie do niej – dodał.

Tomasz Wasilkowski jest nową twarzą w klubie mistrza Polski, ale doskonale znaną na siatkarskich arenach. Wcześniej zajmował się szkoleniem młodzieży w Płomieniu Sosnowiec oraz francuskim Noyelles Sous Lens. We Francji był również asystentem trenera VC Harnes, a później tę samą funkcję pełnił w Siatkarzu Pamapolu Wieluń. W Wieluniu oraz Ślepsku Suwałki (w minionym sezonie) pełnił także rolę pierwszego szkoleniowca. Wasilkowski był też trenerem szkół w Spale i Sosnowcu, gdzie zajmował się reprezentacjami Polski kadetów, kadetek i juniorek.

Obecność dwóch asystentów, w tym jednego dedykowanego rozgrywającej, nie ograniczy oczywiście roli pierwszego trenera. – Będę obserwował cały zespół, a w razie uwag do rozgrywającej będę je również przekazywał sam, pozostając w ścisłym kontakcie z asystentami. Jest to jednak bardzo strategiczny element siatkówki, wymagający poświęcenia mnóstwa uwagi w połączeniu z pracą, jaką wykonuje w trakcie meczów również statystyk. Dzięki temu z kolei będę mógł poświęcić więcej czasu podczas przerw reszcie drużyny – zapewnił trener.Statystykiem w sopockim klubie będzie Piotr Matela. Wcześniej był on scoutmanem, jak również asystentem trenera m.in. w Dąbrowie Górniczej, Pile czy Bielsku-Białej. Z męskim zespołem Politechniki Warszawskiej świętował wywalczenie srebrnego medalu w Challenge Cup, a podczas uniwersjady w Kazaniu był scoutmanem przy srebrnej drużynie siatkarzy. Wcześniej także odbywał staż przy reprezentacji Polski mężczyzn.

Z drużyną pozostaną fizjoterapeuta, dr Aleksander Bielecki, którego wieloletnie doświadczenie z polskimi reprezentantami w różnych dyscyplinach sportowych jest nieocenione w pracy z sopocką drużyną. O zdrowie siatkarek nadal troszczył się będzie również masażysta, Dariusz Klosa. Trenerem przygotowania fizycznego pozostanie Mirosław Cygan, ale do zespołu dołączy dopiero we wrześniu. Przez miniony miesiąc przygotowywał on kadrę do rozgrywek World Grand Prix, a już niebawem uda się z reprezentacją Polski kobiet na mistrzostwa Europy.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved