Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zespół z Bydgoszczy zmienił nazwę

Zespół z Bydgoszczy zmienił nazwę

fot. Cezary Makarewicz

Po około 20 latach wspierania bydgoskiej siatkówki, firma Rebier Foods zmniejszyła swoje wsparcie i tym samym nazwa Delecta Bydgoszcz zniknęła z PlusLigowego słownika. Dziś na konferencji prasowej został zaprezentowany nowy sponsor tytularny klubu.

Bydgoski Dom Aukcyjny Transfer jest firmą, która zajmuje się udzielaniem pożyczek krótkoterminowych i hipotecznych. Poza tym inwestuje również w budowę apartamentów. Transfer zdecydował się na promocję poprzez inwestycję w sport i tym samym przez przynajmniej rok zespół zwany niegdyś Delectą będzie występował w PlusLidze jako Transfer Bydgoszcz. – Rozważaliśmy taką możliwość, aby nazwa była „na wieki”, typu FC Barcelona czy Real Madryt. Zostaliśmy jednak przy opcji ze sponsorem w nazwie zespołu, ponieważ cały czas moją ambicją jest walka o medale. Skoro znalazł się wiarygodny sponsor, który chce budować swoją markę przez inwestowanie w męską siatkówkę, to czemu z tego nie skorzystać? Przez chwilę myśleliśmy nawet o czteroczłonowej nazwie, jednak byłaby ona nieczytelna – skomentował prezes Piotr Sieńko.

Chociaż ani przedstawiciele klubu, ani nowego sponsora nie chcieli przedstawić konkretnej sumy, jaką firma Transfer wspomogła zespół, to prezes Sieńko przyznał, że budżet w nadchodzącym sezonie będzie wyższy niż w poprzednim sezonie, kiedy wpływy do klubu z Rieber Foods znacznie się zmniejszyły. – Nasz budżet jest ciągle znacznie mniejszy od drużyn należących do ligowych krezusów, ale mamy swój sposób na wydawanie pieniędzy i zeszły sezon pokazał, że potrafimy robić to dobrze – przyznał  Sieńko.

Czy Transfer będzie aktywnym graczem na rynku transferowym? Ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie. Prezes przyznaje, iż wpływają do niego coraz to nowe oferty, jednak o konkretnych nazwiskach czy też pozycjach, na których poszukiwane byłoby ewentualne wzmocnienie, nie było mowy. – Chcemy dać szansę młodzieży, zresztą zawsze taka właśnie była nasza filozofia. Na ten moment w szerokiej kadrze mamy 9 wychowanków, jeśli przydarzą się kontuzje, to mamy czas do grudnia na ewentualne wzmocnienia – zaznaczył.Obecny na konferencji trener Marian Kardas przybliżył także jak wyglądały treningi, które do tej pory się odbyły. – Jesteśmy już po trzech tygodniach przygotowań. Przez pierwsze dwa ćwiczyliśmy tylko raz dziennie, czy to na plaży, czy na siłowni. Kolejny tydzień spędziliśmy w hali, na razie wygląda to bardzo dobrze, oczywiście jeśli chodzi o samo zgrywanie się, to trwa ono dopiero kilka dni, a wiadomo ile czasu zajęło to w poprzednich latach. Mam nadzieję, że w tym roku uda nam się to dużo szybciej osiągnąć. Jeden z Kubańczyków, który był dla nas jedną wielką niewiadomą, spisuje się bardzo dobrze. Jestem zadowolony z tego, że pojawił się w naszym klubie – zakończył szkoleniowiec.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved