Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Wojciech Włodarczyk: Ryzyko przyniosło fajny rezultat

Wojciech Włodarczyk: Ryzyko przyniosło fajny rezultat

fot. Joanna Skólimowska

W młodzieżowej siatkówce Wojciech Włodarczyk grał na pozycji rozgrywającego. Dopiero przejście na przyjęcie oraz przenosiny do Austrii spowodowały, że zrobiło się o nim głośno. Teraz wraz z reprezentacją przygotowuje się on do mistrzostw Europy.

Na początku siatkarskiej kariery Włodarczyk pełnił funkcję rozgrywającego, jednak zarówno w AZS-ie Olsztyn, jak i w AZS-ie Politechnice Warszawskiej spotkania oglądał z trybun, a w najlepszym wypadku z kwadratu dla rezerwowych. Czasami zdarzało się również, że zapełniał dziurę w ataku lub na przyjęciu. W BBTS-ie Bielsko-Biała również nie był wiodącą postacią. Dopiero przenosiny do Austrii pozwoliły mu się rozwinąć sportowo. – Skończył się kolejny sezon i w końcu podjąłem decyzję, że nie chcę dalej stać w kwadracie i czekać na szansę, która nigdy nie przyjdzie – skomentował na łamach Przeglądu Sportowego Wojciech Włodarczyk.

Przyjęcie oferty z SK Posojiilnica Aich/Dob wiązało się ze sporym ryzykiem, ale krok ten przyniósł wymierne efekty i sprawił, że o Włodarczyku zrobiło się głośno. – Mocno zaryzykowałem. Bałem się, bo mój angielski nie był dobry. Na szczęście w drużynie był Słowak, który pomógł mi się tam odnaleźć. Teraz się cieszę, bo to ryzyko przyniosło fajny rezultat – podkreślił Włodarczyk. – Jeszcze grając w Bielsku-Białej dużą siatkówkę oglądałem tylko w telewizorze. Powoli staram się oswajać z tym, że jestem jej częścią, chyba już się to trochę udało dodał.

Dobre występy polskiego przyjmującego zaowocowały powołaniem do kadry. Włodarczyk miał okazję brać udział w sparingach z Serbami oraz wraz z kolegami stanął na drugim stopniu podium uniwersjadowych zmagań. Teraz przebywa w Spale i pod okiem trenera Anastasiego przygotowuje się do mistrzostw Europy, choć nie wiadomo jeszcze czy znajdzie się w składzie na ten turniej. – W Spale chciałbym pobyć jak najdłużej. Nie stawiam sobie zadania, że muszę jechać na mistrzostwa Europy. Po dwóch sezonach spędzonych na zapleczu PlusLigi i w Austrii chciałbym po prostu przypomnieć sobie, jak to jest być profesjonalnym siatkarzem w profesjonalnym klubie – zakończył Włodarczyk.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved