Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Trwa przebudowa Sparty Warszawa

Trwa przebudowa Sparty Warszawa

fot. archiwum

Sparta Warszawa w minionym sezonie spadła z I ligi. Jednak na skutek problemów finansowych innych drużyn z zaplecza ORLEN Ligi stołeczny zespół ponownie będzie grał w tej klasie rozgrywkowej. Obecnie trwa przebudowa warszawskiej ekipy.

Miniony sezon nie był udany dla Sparty Warszawa. Drużyna oparta na młodych zawodniczkach nie zakwalifikowała się do fazy play-off, a więc musiała walczyć o utrzymanie na zapleczu ORLEN Ligi. Wprawdzie ograła Stal Mielec, ale nie sprostała Wieżycy 2011 Stężyca, a w konsekwencji spadła do II ligi. Jednak problemy finansowe wielu pierwszoligowych klubów sprawiły, że aż cztery z nich wycofały się z rywalizacji na tym szczeblu rozgrywkowym, przez co stołeczna ekipa skorzystała z szansy ponownej walki w na pierwszoligowym froncie.

Mimo że do rozpoczęcia sezonu coraz bliżej, w Sparcie wciąż trwa kompletowanie składu. Wiadomo, że w zespole pozostaną na pewno Patrycja Tomczyk i Zuzanna Kucińska. Na „stare śmieci” wraca także Karolina Polak, która w minionych rozgrywkach broniła barw Silesii Volley. W stołecznym klubie znalazło się miejsce także dla dwóch byłych już zawodniczek AZS-u Białystok – Eweliny Polak oraz Andżeliki Bulbak. Sporym wzmocnieniem pierwszoligowca powinno być ściągnięcie Katarzyny Brydy. Przyjmująca ta w przeszłości reprezentowała między innymi Budowlanych Łódź. Poza tym w warszawskim zespole zagra Marta Jaszczuk, która ostatnio występowała w drugoligowej Łaskovii Łask. Nowym nabytkiem Sparty jest również młodziutka atakująca, Monika Bociek, która do pierwszoligowca przeniosła się z ABIS-u Łódź.

Wiadomo też, że w nadchodzącym sezonie barw Sparty nie będą reprezentowały: Izabela Kożon i Małgorzata Gogołek, które przeniosły się do Nike Węgrów. Nowego pracodawcy szukają także Magdalena Gryko, Aleksandra Pasznik i Julia Barbaszewska.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved