Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > SPS Politechnika Częstochowska wycofuje się z II ligi

SPS Politechnika Częstochowska wycofuje się z II ligi

fot. archiwum

Siatkarki spod Jasnej Góry rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Były już na dziesięciodniowym obozie, jednak nie zagrają w rozgrywkach II ligi, tylko w III, ponieważ klubu nie stać na grę w grupie centralnej, a w śląskiej PZPS zespołu nie umieścił.

Reorganizacja rozgrywek II ligi miała być korzystna dla klubów, żeby więcej zespołów mogło grać na szczeblu centralnym. Jednak nie dla wszystkich zmiany okazały się dobre. Drużyna SPS-u Politechniki Częstochowskiej została umieszczona w grupie III centralnej, gdzie czekałyby ją dalekie wyjazdy. – Nasz budżet był planowany i budowany do rozgrywek II ligi, w grupie śląskiej, tak jak to było w poprzednich latach. Tam jest 7 drużyn z naszego regionu, my bylibyśmy 8. Natomiast decyzja PZPS-u, która zmusza nas do jeżdżenia po Polsce, gdzie dłużej zajęłaby sama podróż niż spotkanie, jest dla nas nie do przyjęcia – wyjaśnił dyrektor sportowy SPS-u, Janusz Majkusiak. Zaraz po otrzymaniu podziału na grupy w sezonie 2013/14 zespół Politechniki Częstochowskiej wystosował do Polskiego Związku Piłki Siatkowej pismo o przeniesienie do grupy II. SPS grał w rozgrywkach II ligi od siedmiu lat i zawsze występował w grupie śląskiej. W tamtym roku PZPS pytał się, czy zespół nie chciałby grać w innej grupie, w tym roku takiego zapytania nie było.

Czekając na ostateczną decyzję, siatkarki szlifują formę na nowy sezon. – Przygotowujemy się tak, jakbyśmy mieli grać w II lidze. Byliśmy na dziesięciodniowym obozie sportowym w Wiśle – przyznał Majkusiak. We wrześniu Politechnikę Częstochowską czeka wiele grania. W dniach 1-2 września zespół wystąpi w Opolu, tydzień później zagra na turnieju w Pszczynie. Od 11 do 13 września siatkarki spod Jasnej Góry wezmą udział w rozgrywkach akademickich w Warszawie. 21 września odbędzie się turniej w Częstochowie z udziałem czterech drużyn.

Siatkarki SPS-u Politechniki Częstochowskiej w ubiegłym sezonie walczyły o awans na zaplecze ORLEN Ligi. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym zagrają w rozgrywkach wojewódzkich. – Jeśli PZPS nie zmieni swojej decyzji, a otrzymałem już informację, że jest to decyzja ostateczna i będziemy grać w grupie III, wycofujemy się z rozgrywek i w przyszłym sezonie zagramy w III lidze – zakończył Janusz Majkusiak.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved