Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Finałowy turniej Grand Prix MOSiR par mieszanych

Finałowy turniej Grand Prix MOSiR par mieszanych

fot. archiwum

Sobotę łódzcy sympatycy siatkówki spędzili, rozgrywając turniej mikstów. Zawody wchodzące w skład Projektu Plażówka 2013 zostały zorganizowane przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej, a ich patronem honorowym jest Małgorzata Niemczyk.

W finałowej rywalizacji o tytuł najlepszej pary mieszanej sezonu wzięło udział 14 duetów. Po rozegranych 22 spotkaniach w turnieju pozostali niepokonani tego dnia Nina Koźma/Mateusz Skoneczny oraz Katarzyna Klepaczka/Mateusz Palusiński.

Tym pierwszym w półfinale przyszło zmierzyć się z parą Barbara Sroka/Paweł Kryda. Mecz ten był powtórką półfinału sprzed dwóch tygodni, kiedy to minimalnie lepszymi okazali się Sroka i Kryda. Rewanż stał również na wysokim poziomie, jednak tym razem więcej powodów do radości miała para Koźma/Skoneczny, która zwyciężyła 21:18.

Drugi półfinał to konfrontacja Pauliny Dyszerowicz i Dariusza Migdala ze wspomnianą już parą Klepaczka/Palusiński. Mecz ten od samego początku lepiej układał się dla tych pierwszych, którzy wypracowując sobie coraz większą przewagę, pewnie awansowali do finału, wygrywając 21:12.Spotkanie o brązowe medale pomiędzy duetami Sroka/Kryda a Klepaczka/Palusiński okazało się natomiast bardzo emocjonujące, a rozstrzygnięte zostało w samej końcówce. Dzięki zwycięstwu 22:20 Barbara Sroka oraz Paweł Kryda stanęli na najniższym stopniu podium.

W finale Grand Prix MOSiR par mieszanych zwycięzcy pierwszego turnieju eliminacyjnego, czyli para Nina Koźma/Mateusz Skoneczny, nie dali większych szans swoim rywalom – Paulinie Dyszerowicz i Dariuszowi Migdalowi, wygrywając w przekonujący sposób 21:14, a tym samym sięgając po złote medale ostatniego w tym sezonie turnieju mikstów.

Po tym sukcesie dodatkowo Nina Koźma awansowała w rankingu Projekt Plażówka 2013 na trzecią lokatę. Prowadzi niezmiennie Aneta Dzwonnik, przed Martyną Witkowską. Wśród mężczyzn pozycję lidera umocnił Mateusz Skoneczny, który wyprzedza Macieja Biernata oraz Adama Terkę.

W najbliższą sobotę Projekt Plażówka przenosi się do Rawy Mazowieckiej, gdzie na obiekcie położonym nad Zalewem Tatar zostanie rozegrany I Turniej o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej.

Półfinały:
Koźma/Skoneczny – Sroka/Kryda 21:18

Klepaczka/Palusiński – Dyszerowicz/Migdal 12:21

Mecz o 3. miejsce:
Sroka/Kryda – Klepaczka/Palusiński 22:20

Finał:
Koźma/Skoneczny – Dyszerowicz/Migdal 21:14

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved