Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Zakończył się pierwszy cykl turniejów o Grand Prix Wielkopolski

Zakończył się pierwszy cykl turniejów o Grand Prix Wielkopolski

fot. Andrzej Wojciechowski

Piotr Janiak z Dawidem Popkiem oraz Martyna Wardak z Joanną Wiatr - te pary zwyciężyły pierwsze historyczne Grand Prix Wielkopolski. Do Wrześni na finały zjechała się prawie cała czołówka siatkarzy plażowych w Polsce.

Na obiektach WOSR we Wrześni pojawiła się czołówka siatkarzy i siatkarek plażowych w Polsce. W tym terminie w  naszym kraju nie odbywały się już żadne turnieje, gdzie można zdobyć punkty do rankingu PZPS i była to przede wszystkim idealna okazja do zmierzenia się z innymi przeciwnikami przed nadchodzącym turniejem finałowym mistrzostw Polski.

Szybciej toczył się turniej kobiet, gdyż był on początkowo rozgrywany na trzech boiskach – mężczyźni w tym czasie grali na dwóch. I już w drugiej kolejce odbył się pojedynek znakomitych par: Joanny Wiatr i Martyny Wardak z Agnieszką Wołoszyn i Karoliną Suwińską. Po bardzo zaciętym boju lepsze okazały się Wołoszyn/Suwińska. W tej samej rundzie mieliśmy również pojedynek młodzieżowych medalistek mistrzostw Polski. Złote kadetki – Agnieszka Adamek i Kamila Płaczek – musiały uznać wyższość brązowych juniorek Marii Włoch i Natalii Gruszczyńskiej.

Do półfinałów z lewej strony drabinki turniejowej, czyli bez żadnej porażki, pewnie awansowały Agnieszka Wołoszyn z Karoliną Suwińską oraz liderka rankingu PZPS Magdalena Szczytowicz z Wiktorią Staszak-Staszków. Z kolei z prawej strony do półfinałów awansowały Dominika Horbacz z Pauliną Radziwon i Joanna Wiatr z Martyną Wardak.W pierwszym półfinale Wołoszyn/Suwińska pokonały Horbacz/Radziwon, w drugim mimo większej liczby rozegranych meczów Wardak/Wiatr okazały się lepsze od Szczytowicz/Staszak-Staszków. W finale odbył się zatem rewanż za spotkanie w początkowej fazie turnieju, a po nim główne nagrody Grand Prix Wielkopolski powędrowały do Martyny Wardak i Joanny Wiatr. Na najniższym stopniu podium stanęła Magdalena Szczytowicz i Wiktoria Staszak-Staszków.

Turniej mężczyzn również w znakomitej obsadzie. Praktycznie oprócz naszych eksportowych par, które obecnie reprezentowały Polskę w turniejach międzynarodowych, zabrakło jedynie Lecha z Wojtasikiem i Witczaka z Matusiakiem. Cała reszta zjawiła się na Grand Prix Wielkopolski.

Od pierwszych piłek swoją dominację pokazywały dwie pary: Janiak z Popkiem i Lewicki z Kiernozem. Jak burza te pary przeszły do półfinałów. Dosyć niespodziewanie w ćwierćfinale zmagania zakończyli Brożyniak z Dzikowiczem, w drugim Kałuża z Mamełką. W pierwszym półfinale Janiak i Popek bez większych problemów odprawili Kujawskiego z Maziarkiem, w drugim po zaciętym boju Lewicki/Kiernoz byli lepsi od Andrys/Andrys.

Niestety, kontuzja Bartłomieja Kiernoza uniemożliwiła występ jego zespołowi w finale, więc Piotr Janiak i Dawid Popek zwyciężyli pierwsze Grand Prix Wielkopolski walkowerem. Emocji za to dostarczyło spotkanie o miejsce trzecie, gdzie dopiero tie-break dał zwycięstwo Bartoszowi Kujawskiemu i Tomaszowi Maziarkowi.

Klasyfikacja turnieju kobiet:
1. Joanna Wiatr/Martyna Wardak
2. Agnieszka Wołoszyn/Karolina Suwińska
3. Magdalena Szczytowicz/Wiktoria Staszak-Staszków
4. Dominika Horbacz/Paulina Radziwon
5/6. Karolina Kirsztenstein/Aleksandra Zdon
Maria Włoch/Natalia Gruszczyńska
7/8. Angelika Niewińska/Agata Trybuła
Agnieszka Adamek/Kamila Płaczek
9/12. Magda Góral/Zuzanna Kaczmarek
Michalina Tokarska/Justyna Warchulska
Sandra Banach/Elżbieta Szczepaniak
Anna Urych-Turska/Joanna Karasiewicz

Klasyfikacja turnieju mężczyzn:
1. Piotr Janiak/Dawid Popek
2. Bartosz Lewicki/Bartłomiej Kiernoz
3. Bartosz Kujawski/Tomasz Maziarek
4. Roman Andrys/Adam Andrys
5/6. Maciej Kałuża/Aleksander Mamełka
Jędrzej Brożyniak/Bartłomiej Dzikowicz
7/8. Karol Szlecht/Andrzej Stankowski
Wojciech Kozik/Konrad Kozik
9/12. Marcin Mielczarek/Michał Pieronkiewicz
Marcin Szczechowicz/Alex Andryszewski
Marcin Olejniczak/Bartłomiej Wojnowski
Robert Szczerbaniuk/Kamil Łyczko

źródło: wzps.poznan.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved