Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Opóźni się przyjazd Francuza do Bełchatowa

Opóźni się przyjazd Francuza do Bełchatowa

fot. archiwum

Samuel Tuia ma szansę zagrać w finałach mistrzostw Europy, które odbędą się we wrześniu w Polsce i Danii. Siatkarz PGE Skry Bełchatów został powołany przez selekcjonera francuskiej drużyny i nie rozpocznie przygotowań do PlusLigi w terminie.

Tuia miał w niedzielę przylecieć do Polski, by dzień później rozpocząć przygotowania do nowego sezonu w Bełchatowie. W tej sytuacji przyjedzie do Bełchatowa na dwa tygodnie przed rozpoczęciem rozgrywek PlusLigi, czyli na przełomie września i października.

Tymczasem jego koledzy z bełchatowskiego zespołu w poniedziałek po południu spotkają się na pierwszym treningu przed nowym sezonem. Przed nowym szkoleniowcem PGE Skry, Miguelem Falaską, niełatwe zadanie, ma bowiem do stworzenia zespół niemal od podstaw. Po ostatnim sezonie drużynę opuściło aż siedmiu zawodników, również siedmiu Skra pozyskała w przerwie między rozgrywkami.

Przygotowań z zespołem nie rozpocznie kilku reprezentantów Polski, którzy szykują się do wrześniowych mistrzostw Europy. Wśród wybrańców Andrei Anastasiego znaleźli się: Karol Kłos, Wojciech Włodarczyk, Andrzej Wrona oraz Paweł Zatorski.źródło: inf. własna, skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved