Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Odmieniony Jastrzębski Węgiel, nowa jakość w Jastrzębiu-Zdroju

Odmieniony Jastrzębski Węgiel, nowa jakość w Jastrzębiu-Zdroju

fot. archiwum

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozpoczęli dziś przygotowania do nowego sezonu ligowego. - Jesteśmy świadomi zadań i celów, przed którymi stoimy - o wyzwaniach stawianych przed zespołem, zmianach, nie tylko kadrowych, mówił prezes Zdzisław Grodecki.

Oficjalną konferencję prasową prezes Jastrzębskiego Węgla rozpoczął od zapowiedzi zmian. – Postanowiliśmy być bardziej otwarci dla mediów, w związku z tym stworzyliśmy cotygodniową przedmeczową konferencję prasową.  Wprowadzimy trening otwarty dla mediów i kibiców. Nasza strona internetowa oraz działalność social media także będą się udoskonalały – wymieniał Zdzisław Grodecki. W konferencji zapowiadającej przygotowania do nowego sezonu ligowego udział wzięli także trener jastrzębian Lorenzo Bernardi, kapitan zespołu Michał Łasko oraz nowo pozyskani zawodnicy: Thomas Jarmoc, Alen Pajenk i Dimitris Filipov. Uważam, że zespół został zbudowany w sposób zbilansowany, na każdej pozycji mamy zawodników, którzy są gotowi podjąć wyzwania – kontynuował prezes Grodecki.

Zdzisław Grodecki odniósł się także do zmian personalnych, nie tylko w zakresie transferów i pozyskania nowych zawodników. – Sztab trenerski uległ zmianie, jestem bardzo wdzięczny dotychczasowym trenerom za pracę, którą włożyli, ale niestety plany życiowe są inne. A ponieważ sztab szkoleniowy nie znosi próżni, w nowym sezonie drugim trenerem będzie Massimo Caponeri, włoski trener, przez wiele lat pracujący we włoskich klubach. Za przygotowanie fizyczne będzie natomiast odpowiadał Giovanni Miale. Chciałbym bardzo wyraźnie powiedzieć, że jest to nasz świadomy wybór i jesteśmy w pełni zadowoleni z podjętej decyzji. Mamy do niego pełne zaufanie i nie mam żadnych obaw co do jakości pracy i przygotowania naszych zawodników – przyznał prezes Jastrzębskiego Węgla, nawiązując do oczekiwań stawianych wobec zespołu w sezonie 2013/2014.- Zdaję sobie sprawę z tego, jakie są wymagania naszych kibiców. Ciąży na nas nie tyle presja, co te czternaście lat grania w czołowej czwórce, kilkanaście medali czy piąty udział w Lidze Mistrzów. Jesteśmy świadomi zadań i celów, przed którymi stoimy.

Satysfakcji z nowego kształtu zespołu nie krył także trener jastrzębian, Lorenzo Bernardi: Dziękuję prezesowi za zbudowanie tak dobrej drużyny. Dziś zaczynamy przygotowania do nowego sezonu. Rozpoczniemy z sześcioma zawodnikami z podstawowego składu i kilkoma z Młodej Ligi. Przed nami w tym sezonie sporo gry, jednak będziemy gotowi, ponieważ mamy zbilansowany skład, a zmiennicy będą równie mocni jak zawodnicy z wyjściowego składu – o atutach zespołu mówił szkoleniowiec. Dość niespodziewanie już od pierwszego treningu do dyspozycji trenera będzie kapitan zespołu z Jastrzębia-Zdroju. – Po takim długim odpoczynku motywacje osobiste są spore, nie mogę się doczekać, kiedy wrócimy na parkiet. Kiedy ktoś jest przyzwyczajony do gry i to praktycznie codziennie, wtedy mimo potrzebnego odpoczynku, brakuje tych treningów – o przerwie i powrocie do treningów mówił Michał Łasko, dodając: – Mamy bardzo dobrą drużynę. Od pierwszego treningu do ostatniej piłki będziemy myśleć tylko o zwycięstwie – podkreślił atakujący Jastrzębskiego Węgla.Równie optymistycznie nastawieni byli zawodnicy rozpoczynający swoją jastrzębską przygodę. – Wierzę, że kolejne mistrzostwo, jakie zdobędę, będzie tytułem wywalczonym w Polsce – otwarcie mówił słoweński środkowy – Alen Pajenk. Dołączający do zespołu zawodnicy zgodnie podkreślali także jak dużo możliwości ma im dać gra w Jastrzębskim Węglu. – Dla mnie dużą szansą jest pokazać się w tak dobrym klubie, jakim jest Jastrzębski Węgiel. Jestem gotowy do treningów, zobaczymy jak będzie wyglądał ten sezon, ale jestem bardzo podekscytowany – mówił Kanadyjczyk z polskim paszportem – Thomas Jarmoc, a słowa swojego kolegi potwierdził także Dimitris Filipov. Każdy wie, że Jastrzębski Węgiel to wielki klub i dla każdego zawodnika gra dla takiego klubu jest marzeniem – zakończył zawodnik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved