Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Hain: Udało się zmontować bardzo ciekawy zespół

Piotr Hain: Udało się zmontować bardzo ciekawy zespół

fot. Cezary Makarewicz

Siatkarze AZS-u Olsztyn rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu ligowego. - Chcemy urwać punkty najlepszym zespołom ligi. Niejednokrotnie pokazywaliśmy już, że nas na to stać - o ambicjach i możliwościach akademików mówi Piotr Hain.

Jak przebiega zgrywanie nowego składu olsztyńskiego zespołu?

Piotr Hain:Jesteśmy nowo budowaną drużyną i wiadomo, że nie wszystko nam od razu wychodzi, ale z biegiem czasu będzie to wyglądało coraz lepiej. Do zespołu doszli zarówno młodzi siatkarze, jak i doświadczeni zawodnicy. Miejmy nadzieję, że mieszanka rutyny z młodością przyniesie oczekiwany, pozytywny efekt.

Jakie będą najmocniejsze strony nowego Indykpolu?– O sile zespołu będą stanowili doświadczeni zawodnicy. Pomogą na boisku młodszym, jeśli zdarzy się im stracić głowę. Co więcej, dołączą do nas także gracze z zagranicy, którzy w Lidze Światowej pokazali już, co potrafią. A potrafią dużo. Matti Oivanen i Pablo Bengolea grali bardzo dobrze i udowodnili, że mogą być siatkarzami, na których będzie się opierała nasza gra. Inni także dołożą coś od siebie dla dobra całego zespołu.

Osiągnięcie jakiego celu na koniec sezonu was zadowoli?

– W porównaniu z poprzednimi sezonami muszę przyznać, że udało się nam zmontować bardzo ciekawy zespół. Chcemy urwać punkty najlepszym zespołom ligi. Niejednokrotnie pokazywaliśmy już, że nas na to stać i mam nadzieję, że dokonamy tego również w najbliższym sezonie.

Z którą ekipą z ligowej czołówki gra się wam najtrudniej?

– Moim zdaniem w siatkówce zawsze najwięcej zależy od rozgrywającego. Po przenosinach Michała Masnego z Bydgoszczy do Jastrzębskiego Węgla typuję, że to właśnie rywalizacja z nimi może należeć do tych najtrudniejszych. To bardzo niestandardowy i nieprzewidywalny siatkarz, a gra przeciwko niemu jest zawsze dużym wyzwaniem. Sporo problemów zawsze sprawiała nam także ZAKSA, a tam rozgrywającym jest Paweł Zagumny.

* rozmawiał Waldemar Bargiel
* więcej na sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved