Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Faworyci Orlen Beach Volley Tour 2013

Faworyci Orlen Beach Volley Tour 2013

fot. archiwum

Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn Orlen Beach Volley Tour 2013 zbliżają się nieubłaganie. Przez trzy dni od 23 do 25 sierpnia w Niechorzu nie zabraknie najlepszych polskich duetów. Kto stanie na najwyższym stopniu podium?

Z pewnością u kobiet i u mężczyzn jest grupa faworytów, którzy będą liczyć się w walce o mistrzostwo. Kibice po cichu liczą na niespodziankę. Kto zatem sięgnie po tytuły? Wśród kobiet murowanym faworytem do złota jest duet Kinga Kołosińska/Monika Brzostek. W ubiegłym roku mistrzynie Polski dały lekcję siatkówki plażowej rywalkom, przez cały turniej nie straciły seta. W tegorocznym sezonie ten duet radzi sobie znakomicie. Na mistrzostwach świata w Starych Jabłonkach zajęły wysokie 9. miejsce, co było dużym sukcesem tej pary. Do tego należy dodać srebrny medal na uniwersjadzie w Kazaniu. Każdy inny wynik niż zwycięstwo tej pary będzie sensacją. Kroku będą starały się jej dotrzymać Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska, czyli świeżo upieczone srebrne medalistki mistrzostw Europy do lat 20 z Wilna. Ten sukces z pewnością doda im pewności siebie w walce o medale mistrzostw Polski.

U mężczyzn również żelaznymi faworytami jest najlepsza Polska para Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Tegoroczne niepowodzenie na mistrzostwach świata odbili podczas mistrzostw Europy, gdzie zdobyli brązowy medal. Podbudowani tym sukcesem będą chcieli potwierdzić supremację na krajowym podwórku. Ich główni rywale do tytułu niestety nie pojawią się w Niechorzu. Jakub Szałankiewicz poddał się operacji barku i nie przystąpi do mistrzostw razem ze swoim partnerem. Michał Kądzioła wystąpi na mistrzostwach, ale nie chce zdradzać z kim. Szyki faworytom będzie chciał pokrzyżować duet Piotr Kantor/Bartosz Łosiak. Tegoroczni mistrzowie świata do lat 23 z Mysłowic bardzo dobrze prezentują się w cyklu World Tour. Do tego zanotowali świetny występ na mistrzostwach świata w Starych Jabłonkach. Należy również pamiętać o weteranach Dominiku Witczaku i Rafale Matusiaku, którzy również notują dobre występy na krajowych turniejach.

Turniej w Niechorzu zapowiada się pasjonująco. To najsilniej obsadzony finał mistrzostw Polski od wielu lat. Poziom sportowy będzie bardzo wysoki, a to gwarantuje wielkie emocje. Zapraszamy do Niechorza. Naprawdę warto.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved