Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Paolo Tofoli: Byliśmy blisko wygranej

Paolo Tofoli: Byliśmy blisko wygranej

fot. archiwum

Włoszki w drugim dniu turnieju grupowego w Kaohsiung przegrały po pięciosetowej walce z Dominikankami. Obecnie zawodniczki z Italii plasują się na 5. miejscu tabeli i awans do finałów mają na wyciągnięcie ręki, ale rywalki cały czas depczą im po piętach.

Trener włoskiej ekipy, Paolo Tofoli, przyznał, że spotkanie przeciwko Dominikanie było bardzo trudne. – W tym meczu byliśmy młodszym zespołem. Jestem zadowolony, że padł taki wynik, ponieważ to oznacza, że byliśmy blisko wygranej.

Z kolei Caterina Bosetti podkreśliła, że według niej oba zespoły zagrały na takim samym poziomie. – My jednak popełniłyśmy błędy, których powinnyśmy się w takim meczu ustrzec – wyjaśniła przyczyny porażki.

Również szkoleniowiec Dominikany, Marcos Kwiek, zaznaczył, że nie było to łatwe spotkanie. Przed meczem trener odpuścił swoim zawodniczkom poranny trening, aby mogły odpocząć. – Jestem zadowolony, że zagraliśmy taki dobry mecz przeciwko Włoszkom. Dużo się podczas niego nauczyliśmy.Brenda Castillo, libero ekipy Dominikany, przyznała, że jej zespół również popełnił błędy w tym meczu. – Mimo to motywowałyście się i na szczęście wygrałyśmy.

Ostatniego dnia turnieju Włoszki zmierzą się z ekipą Turcji, zaś Dominikana zagra z Algierią.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved