Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Grzegorz Słaby: Pracować mądrze i z efektami

Grzegorz Słaby: Pracować mądrze i z efektami

fot. archiwum

- Myślę, że stać nas na to, aby zająć miejsce, które umożliwi nam grę w fazie play-off. W górę nie stawiamy sobie żadnych ograniczeń - mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki Grzegorz Słaby, szkoleniowiec TKS-u Nascon Kopex Tychy.

Już na początku października rozgrywki rozpocznie I liga siatkówki. Na zapleczu PlusLigi wystąpi także twoja drużyna – TKS Nascon Kopex Tychy. Będzie to historyczne wydarzenie dla tyskiej siatkówki, która na takim poziomie nie znalazła się jeszcze nigdy. Będzie to także twój osobisty debiut. Czujesz już przedsezonowe napięcie, stres czy po prostu nie możesz doczekać się pierwszego meczu?

Grzegorz Słaby: – Dla mnie osobiście jest to z pewnością ogromne wydarzenie, gdyż patrząc na ostatnie dwa lata, przechodziliśmy co roku o jedną ligę wyżej. Najpierw z trzeciej do drugiej, teraz z drugiej do pierwszej. W zeszłym roku towarzyszyło mi niemal to samo uczucie, gdy rozpoczynaliśmy rozgrywki w drugiej lidze i myślę, że mniej więcej wiemy wszyscy, z czym to się je oraz jakie emocje wiążą się z początkiem sezonu w wyższej klasie rozgrywkowej. Będzie to pewnie jeszcze większe przeżycie niż w zeszłym roku, gdyż jest to już pierwsza liga i w zasadzie zarówno ja, jak i cały zespół nie możemy już się doczekać pierwszego meczu.Poza kończącym karierę zawodniczą Marcinem Owczarskim udało wam się zatrzymać w zespole wszystkich kluczowych graczy. Do zespołu dołączyło też kilka nowych twarzy, które powinny wzmocnić siłę TKS-u. W których zawodnikach pokładasz największe nadzieje?

W nich wszystkich. Są to młodzi ludzie, którzy swoją wartość muszą udowodnić na boiskach pierwszej ligi. Do tej pory nie mieli tej szansy pokazania się zbyt dużo albo nie mieli jej wcale. Po treningach, które do tej pory przeprowadziłem, mogę powiedzieć, że są to ludzie bardzo ambitni, którzy mają spore możliwości, ale także dużo pracy jeszcze przed nimi. Uważam jednak, że są w stanie podnieść jakość naszej gry tak, abyśmy osiągnęli jak najlepszy rezultat. Cieszę się, że do tej grupy graczy doświadczonych dołączyła grupa ludzi młodych, bo ta mieszanka powinna dać dobry efekt. Obecnie na każdej pozycji rywalizacja będzie duża i mam nadzieję, że przyniesie ona pozytywny rezultat dla całej drużyny, a każdy z tych zawodników zrobi krok do przodu w swoich umiejętnościach siatkarskich. To będzie dla mnie najważniejsze w tym sezonie, aby wykorzystać sto procent możliwości siatkarzy.

Od początku sierpnia ciężko trenujecie, przygotowując się do pierwszoligowych zmagań. Jak na początku prezentują się nowi, a także ci starsi zawodnicy TKS-u i jak do tej pory przebiega okres przygotowawczy?

Ważne, żeby pracować mądrze i z efektami, a nie ciężko, co nie zmienia faktu, że treningi maja swoją intensywność. Trenujemy codziennie, pięć razy w tygodniu w hali i trzy razy na siłowni. Podbudowę rozpoczynaliśmy od razu z piłkami, a na siłowni każdy ma wyznaczoną swoją indywidualną pracę i odpowiednio dostosowane ciężary. Od połowy września będziemy już trenować tak jak w okresie startowym.

W poprzednim sezonie jako beniaminek wywalczyliście awans do I ligi, choć celem minimum była czwórka w swojej grupie. Jakie cele będziecie stawiać sobie teraz?

Wszyscy, którzy startują w tej lidze, mają za cel wygrać jak najwięcej meczów. Wiadomo, że trzeba brać pod uwagę możliwości kadrowe jakie mają różne zespoły pierwszej ligi, ale myślę, że stać nas na to, aby zająć miejsce, które umożliwi nam grę w fazie play-off. W górę nie stawiamy sobie żadnych ograniczeń (śmiech). Wszystko zweryfikuje boisko. Nasz zespół nie jest drużyną doświadczoną na poziomie pierwszoligowym. Nie ma w nim zawodników, którzy w zeszłym sezonie stanowili o sile jakiegoś zespołu na zapleczu PlusLigi, jednak my od siebie oczekujemy dużo, a to jest najważniejsze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved